Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Trwa wyprzedaż sejmowego majątku. Do wzięcia żelazka, kuchenki oraz...kajaki i łodzie wędkarskie

0
Podziel się

Kancelaria Sejmu na swojej stronie internetowej ogłosiła wielką wyprzedaż. Chce pozbyć się części wyposażenia z Ośrodka Wypoczynkowego Kancelarii Sejmu z miejscowości Piaski na Mazurach.

Trwa wyprzedaż sejmowego majątku. Do wzięcia żelazka, kuchenki oraz...kajaki i łodzie wędkarskie
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEgwNSgl

Do kupienia są między innymi kuchenki, żelazka, rowery, kajaki oraz łodzie wędkarskie. Najstarsze przedmioty pamiętają jeszcze czasy PRL-u.

Kancelaria zdecydowała się sprzedać część wyposażenia ze względu na jego wiek. Zdecydowana większość przedmiotów ma już grubo ponad kilkanaście lat i jest mocno wyeksploatowana. Na liście liczącej dokładnie 102 pozycje można znaleźć między innymi ośmioletnie łodzie wędkarskie z ceną wywoławczą 1500 złotych, rowery wodne z 2007 roku od 1200 złotych, czy na przykład łodzie "Pelikan" i "Cyranka" od 500 złotych. Tym, którzy już swoją łódź mają, ale chcieliby korzystać z parlamentarnego sprzętu, Kancelaria oferuje 25-letnie wiosła - cena wywoławcza wynosi zaledwie 5 złotych za parę.

bEgwNSgn

Oto, co można znaleźć na aukcji sejmowego sprzętu i wyposażenia

Oprócz sprzętu wodnego na aukcję trafią również rowery, kuchenki, żelazka oraz wkrętarko-wiertarki. Najstarszy przedmiot - kuchnia 4-palnikowa - jest z 1987 roku, czyli pamięta jeszcze czas Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Na liście są również całkiem "nowe" przedmioty. Chętni będą mogli powalczyć między innymi o żelazko firmy Tefal z 2012 roku. Cena wywoławcza całego pakietu 22 przedmiotów wynosi zaledwie 250 złotych!

Fragment ogłoszenia Kancelarii Sejmu

bEgwNSgt

Jak informują przedstawiciele kancelarii aukcja zaplanowana jest na 16 listopada w siedzibie instytucji przy ulicy Pięknej w Warszawie. To licytacja dla każdego? Nie do końca. "Warunkiem uczestnictwa w sprzedaży składników, których wartość przekracza równowartość w złotych kwotę 300 euro (a więc np. łodzi) jest wniesienie wadium w wysokości 10 procent ceny wywoławczej sprzedawanych składników" - czytamy w sejmowym ogłoszeniu. Termin wniesienia wadium upływa 13 listopada.

Z kolei osoby, które celują raczej w kupno żelazka, czy kuchenki mogą być spokojne. W ich wypadku przed przystąpieniem do aukcji nie będzie trzeba wnosić żadnej opłaty.

Dlaczego Kancelaria wyprzedaje część majątku? Zgodnie z zarządzeniem numer 7 Szefa Kancelarii Sejmu z 14 kwietnia 2011 roku, zbędne lub zużyte składniki majątku ruchomego mogą zostać sprzedane, wypożyczane lub nieodpłatnie przekazane, a dopiero w ostateczności sprzedane na surowce wtórne lub zniszczone. Kancelaria często korzysta zwłaszcza z tej trzeciej formy - bezpłatnego oddania.

W ten sposób szuka nowego właściciela dla 18 biurek z 1996 roku lub 9 regałów. Poza tym do wzięcia jest również 13 "samozamykaczy drzwiowych". Ich rok produkcji pozostaje jednak tajemnicą. Poza tym Sejm chce się pozbyć kilku starych komputerów, wieszaków oraz wysłużonych foteli obrotowych. Niestety Kancelaria nie informuje, czy do tej pory korzystali z nich posłowie, czy może służyły wyłącznie urzędnikom.

bEgwNSgO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)