Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
22.04.2013 07:56

Trzęsienie ziemi w Meksyku. Nie ma ofiar

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 st. w skali Richtera nawiedziło w niedzielę zachodni Meksyk. Nie zanotowano ofiar ani strat materialnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 st. w skali Richtera nawiedziło w niedzielę zachodni Meksyk - poinformowała amerykańska Służba Geofizyczna (USGS), która początkowo określiła siłę wstrząsów na 6,2 st. Nie zanotowano ofiar ani strat materialnych.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości 33 km na północny zachód od miasta La Union, w pobliżu wybrzeża Pacyfiku, na granicy między stanami Guerrero i Michoacan.

Wstrząsy były odczuwalne w odległej o 325 km stolicy Meksyku - mieście Meksyk, gdzie ludzie wybiegali z budynków na ulice. Po ustąpieniu wstrząsów wszystko wróciło do normy.

Trzęsienia ziemi są w Meksyku dość częstym zjawiskiem bowiem kraj ten leży na aktywnym sejsmicznie _ ognistym kręgu _ otaczającym Pacyfik.

Czytaj więcej w Money.pl
179 zabitych i 1165 wstrząsów wtórnych Akcję ratowników po trzęsieniu ziemi w Chinach utrudniają liczne osunięcia ziemi i ulewne deszcze.
Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Odczuli je... Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej, epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości ok. 275 km na północny wschód od miasta Kurylsk.
Odkryto masowy grób przy granicy z USA Jak poinformowały władze, zwłoki zostały ukryte na brzegu rzeki La Silla w pobliżu miasta Monterrey.
Tagi: meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz