Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tunezja. Radykałowie są głównym zagrożeniem dla kraju

0
Podziel się:

Salafici stanowią zagrożenie dla Tunezji, a po ataku na ambasadę USA w Tunisie władze muszą się nimi poważnie zająć.

Tunezja. Radykałowie są głównym zagrożeniem dla kraju
(PAP/EPA)

Salafici stanowią zagrożenie dla Tunezji, a po ataku na ambasadę USA w Tunisie władze muszą się nimi poważnie zająć - powiedział szef rządzącej w Tunezji umiarkowanie islamistycznej Partii Odrodzenia, Raszid Ghannuszi.

_ - Za każdym razem, gdy partie lub grupy rażąco nadużywają wolności trzeba być stanowczym, przykręcić śrubę i kłaść nacisk na porządek _ - oświadczył Ghannuszi cytowany w piątek przez agencję AFP.

Członkowie radykalnego islamskiego ruchu salafitów _ zagrażają nie tylko Partii Odrodzenia, ale także swobodom obywatelskim mieszkańców oraz bezpieczeństwu kraju i dlatego stawiamy czoło tym grupom wykorzystując do tego zgodne z prawem narzędzia _ - dodał szef partii rządzącej.

Odrzucił oskarżenia o niedbałość w związku z nieudaną próbą aresztowania przywódcy salafitów Saifalaha Ben Hasina, znanego także jako Abu Ijad.

W poniedziałek ochraniany przez zwolenników Ben Hasin uciekł ze stołecznego meczetu, który został otoczony przez siły bezpieczeństwa. Abu Ijad, który stoi na czele tunezyjskiego odgałęzienia salafickiego ugrupowania Ansar al-Szaria, jest poszukiwany przez tunezyjską policję w związku z protestami pod ambasadą USA oraz szkołą amerykańską w Tunisie, do których doszło 14 września i w których zginęły cztery osoby.

- Szef Al-Kaidy Osama _ bin Laden przez wiele lat pozostawał na wolności, a międzynarodowe tajne służby przez długi czas go nie aresztowały, więc to, że ktoś znika nie powinno nikogo dziwić _ - powiedział Ghannuszi. Podkreślił, że policja nadal będzie ścigać Ben Hasina.

Ghannuszi zapewnił, że gwałtowne demonstracje nie powinny się w Tunezji powtórzyć, gdyż _ policja wyciągnęła wnioski _ z zeszłotygodniowych protestów.

Tunezyjskie MSW zakazało wszelkich ulicznych protestów w piątek przeciwko opublikowaniu karykatur proroka Mahometa we francuskim tygodniku satyrycznym. W ostatnich dniach po tunezyjskich portalach społecznościach krążyły apele o udział w manifestacjach.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty pod kolejną ambasadą USA Uczestnicy protestu obrzucili policjantów kamieniami, podpalili flagę USA i skandowali.
Napadają na bary i sklepy z alkoholem _ - Agresorzy przekroczyli czerwoną linię - _ mówi minister sprawiedliwości Nuredin el-Behiry.
Kolejna prowokacja w kierunku muzułmanów Okładka najnowszego Charlie Hebdo, dostępna już w internecie, przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: Nie wolno sobie drwić.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)