Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zablokowali Wikipedię. Turcji nie spodobało się jedno hasło

4
Podziel się:

Turecka państwowa agencja ds. telekomunikacji i internetu poinformowała, że przyczyną zablokowania w kraju dostępu do Wikipedii jest zamieszczanie przez tę internetową encyklopedię treści sugerujących, że Turcja wspiera terroryzm.

Zablokowali Wikipedię. Turcji nie spodobało się jedno hasło
(ArtemSam)
bEKLwmhx

Co nie spodobało się władzom w Turcji? Informacja, że Turcja wspiera terroryzm. Dlatego turecka państwowa agencja ds. telekomunikacji i internetu poinformowała, że domena została zablokowana.

"Mimo podejmowanych (przez nas) starań treści błędnie informujące, że Turcja wspiera organizacje terrorystyczne, nie zostały usunięte" - przekazała agencja na Twitterze.

Ponieważ nie jest możliwe usunięcie tylko wybranych treści, zablokowany został dostęp do całej platformy - dodano.

bEKLwmhz

Turecki urząd zażądał od Wikipedii "zrobienia tego, co konieczne" ze wskazanymi treściami. Nie sprecyzował, o jakie treści chodzi.

Władze w Ankarze zablokowały wszystkie wersje językowe Wikipedii w sobotę. Dostęp do nich był zablokowany także w niedzielę.

O blokadzie poinformowała w sobotę organizacja monitorująca sieć Turkey Blocks, według której odcięcie tureckim użytkownikom dostępu do internetowej encyklopedii nie nastąpiło na mocy nakazu sądowego. Według tej organizacji, a także tureckich mediów, administracyjne działania w tej sprawie musi w najbliższych dniach zatwierdzić wymiar sprawiedliwości.

Artykuły opublikowane w anglo- i niemieckojęzycznej wersji Wikipedii o Turcji i tureckim prezydencie Recepie Tayyipie Erdoganie zawierały m.in. krytyczną ocenę ustaw antyterrorystycznych wprowadzonych w tym kraju oraz przyjętej w niedawnym referendum reformy konstytucyjnej, która znacząco zwiększy uprawnienia głowy państwa kosztem rządu i parlamentu; informowano także o naciskach wywieranych przez władze na media i opozycję.

bEKLwmia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Nostradamus12...
4 lata temu
Turcja ma w 100% rację-popieram!
EUROPA
4 lata temu
MARCON--KUPIŁ SOBIE WYBORY WE FRANCJI SWEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PEWNE I LOGICZNE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EUROPA
gregory
4 lata temu
[QUOTE] Turcja wspiera organizacje terrorystyczne, [/QUOTE] moze i turcja nie wspiera ale sytuacja w niemczech pokazuje ze to turcy stanowia wiekszosc poszukiwanych terrorystow przez niemiecka policjie , zawsze mowilem ze to niebezpieczni niepoczytalni ludzie
bEKLwmib
adam
4 lata temu
|Nowy serwis z aukcjami na którym wszystko jest od 1zł trafiony.ga Narazie jest mało użytkowników i łatwo coś wygrać