Notowania

świat
30.04.2017 17:26

Zablokowali Wikipedię. Turcji nie spodobało się jedno hasło

Turecka państwowa agencja ds. telekomunikacji i internetu poinformowała, że przyczyną zablokowania w kraju dostępu do Wikipedii jest zamieszczanie przez tę internetową encyklopedię treści sugerujących, że Turcja wspiera terroryzm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ArtemSam)

Co nie spodobało się władzom w Turcji? Informacja, że Turcja wspiera terroryzm. Dlatego turecka państwowa agencja ds. telekomunikacji i internetu poinformowała, że domena została zablokowana.

"Mimo podejmowanych (przez nas) starań treści błędnie informujące, że Turcja wspiera organizacje terrorystyczne, nie zostały usunięte" - przekazała agencja na Twitterze.

Ponieważ nie jest możliwe usunięcie tylko wybranych treści, zablokowany został dostęp do całej platformy - dodano.

Turecki urząd zażądał od Wikipedii "zrobienia tego, co konieczne" ze wskazanymi treściami. Nie sprecyzował, o jakie treści chodzi.

Władze w Ankarze zablokowały wszystkie wersje językowe Wikipedii w sobotę. Dostęp do nich był zablokowany także w niedzielę.

O blokadzie poinformowała w sobotę organizacja monitorująca sieć Turkey Blocks, według której odcięcie tureckim użytkownikom dostępu do internetowej encyklopedii nie nastąpiło na mocy nakazu sądowego. Według tej organizacji, a także tureckich mediów, administracyjne działania w tej sprawie musi w najbliższych dniach zatwierdzić wymiar sprawiedliwości.

Artykuły opublikowane w anglo- i niemieckojęzycznej wersji Wikipedii o Turcji i tureckim prezydencie Recepie Tayyipie Erdoganie zawierały m.in. krytyczną ocenę ustaw antyterrorystycznych wprowadzonych w tym kraju oraz przyjętej w niedawnym referendum reformy konstytucyjnej, która znacząco zwiększy uprawnienia głowy państwa kosztem rządu i parlamentu; informowano także o naciskach wywieranych przez władze na media i opozycję.

Tagi: świat, turcja, media, internet, rząd, cenzura, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2017

gregory[QUOTE] Turcja wspiera organizacje terrorystyczne, [/QUOTE] moze i turcja nie wspiera ale sytuacja w niemczech pokazuje ze to turcy stanowia wiekszosc … Czytaj całość

02-05-2017

Nostradamus1234567890Turcja ma w 100% rację-popieram!

30-04-2017

adam|Nowy serwis z aukcjami na którym wszystko jest od 1zł trafiony.ga Narazie jest mało użytkowników i łatwo coś wygrać

Rozwiń komentarze (4)