Notowania

Spór Stanów z Turcją się zaostrza. Lira na dnie

Stany Zjednoczone ogłosiły w środę, że nakładają sankcje na dwóch tureckich ministrów. To efekt fiaska rozmów z Turcją w sprawie uwolnienia z więzienia amerykańskiego pastora Andrew Brunsona. W efekcie kurs tureckiej waluty spadł do najniższego w historii poziomu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)
Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan twardo stoi przy swoim i nie zamierza wypuszczać amerykańskiego pastora. To pogrąża jego walutę

O uwolnienie Brunsona zabiegał sam prezydent Donald Trump, ale turecki przywódca Recep Tayyip Erdogan odrzucał jakiekolwiek naciski mające na celu uwolnienie pastora. Brunson został aresztowany jesienią 2016 roku pod zarzutem terroryzmu i szpiegostwa. W Turcji mieszkał od dwóch dekad.

Zobacz też: Wyłudzenia z PFRON-u. NIK wnioskuje o kary finansowe

W końcu w środę Stany zdecydowały o nałożeniu z tego powodu sankcji. Objęci nimi zostali minister sprawiedliwości Abdulhamit Gul i szef MSW Suleyman Soylu - podaje Bloomberg. Sankcje oznaczają zamrożenie całego majątku, jaki posiadają ci tureccy ministrowie w USA. Amerykańskie podmioty mają też zakaz robienia z nimi jakichkolwiek interesów.

Na wieść o sankcjach rynek zareagował spadkiem kursu liry do rekordowo niskiego poziomu. Za jednego dolara można już kupić pięć lir.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: turcja, giełda, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2018

JurekJak to amerykany zrobily, ze w Tak krotkim czasie caly swiat ich zaczyna nienawidziec?

01-08-2018

eazzzdosyć mam hegemoni sztucznego dolara...waluta bez wartości destabilizująca ekonomię...no cóż mafia ma się dobrze od 1933r.

02-08-2018

OLOPutin, Recep, Orban , Kaczynski , mówi wam to coś mohery z for?

Rozwiń komentarze (21)