Notowania

cła
06.07.2018 10:04

Wojna handlowa USA-Chiny. Wchodzą w życie cła na chińskie towary

Stany Zjednoczone wprowadzają w piątek pierwszą partię zapowiadanych ceł na chiński eksport. Obejmuje on towary warte 34 mld dolarów. Chiny zapowiadają reakcję odwetową. W odpowiedzi Donald Trump grozi rozszerzeniem karnych opłat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NICHOLAS KAMM/AFP)
Donald Trump wprowadził pierwsze cła na chińskie produkty i straszy kolejnymi

Stany Zjednoczone wprowadzają w piątek pierwszą partię zapowiadanych ceł na chiński eksport. Obejmują one towary warte 34 mld dolarów. Chiny zapowiadają reakcję odwetową. W odpowiedzi Donald Trump grozi rozszerzeniem karnych opłat.

Cła mają być dla Chin karą za wymuszanie transferu technologicznego z zagranicznych firm. Zdaniem Trumpa pogłębia to deficyt handlowy Waszyngtonu z Pekinem, który w ubiegłym roku wyniósł 375 mld dolarów.

Komentatorzy oceniają, że wprowadzenie 25-procentowego cła może być początkiem wojny celnej.

Zobacz: Szefowie Apple naciskają na Donalda Trumpa, żeby się uspokoił. "Na jesieni może być gorąco"

Taką opinię zdaje się potwierdzać sam amerykański przywódca. Trump po zapowiedzianej przez Chińczyków reakcji odwetowej zadeklarował dołożenie ceł na kolejne towary o łącznej wartości przekraczającej 500 mld dolarów.

Pierwsza partia obejmuje towary o wartości 34 mld dolarów rocznie. Oba kraje mają już gotowe listy ceł na produkty warte 16 mld dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cła, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2018

B52tak się dba o interes własnego kraju i obywateli a w europie wyprowadzają produkcję do chin a europejczycy odwiedzają agencje pracy tymczasowej i … Czytaj całość

06-07-2018

gazelapierwszą partię zapowiadanych ceł na chiński eksport. Chodzi o to, aby nawet Chiny kupowały skroplony gaz u Wielkiego Wuja?

06-07-2018

jaksjuż innego zdjęcia Trampa nie mieliście czy to tak z przyzwyczajenia jak w przypadku Kaczyńskich ?

Rozwiń komentarze (6)