Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
28.06.2018 09:10

Mocne spadki na Wall Street. Trump nie odpuści chińskim inwestorom

Trump najpierw dał nadzieję, a potem zabrał ją jego doradca. Administracja prezydenta doprowadza do silnych wahań nastrojów na Wall Street. Akcje spadają coraz niżej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP)
Donald Trump nie daje odpoczynku inwestorom giełdowym

Na otwarciu sesji w Nowym Jorku w środę wszystko było pięknie. Donald Trump powiedział, że wzmocni panel bezpieczeństwa narodowego, czyli Komisję Inwestycji Zagranicznych w USA - żeby poradzić sobie z zagrożeniami odnośnie chińskich przejęć amerykańskich spółek technologicznych, zamiast wprowadzania restrykcji na inwestycje.

Giełda potraktowała to jako lżejsze podejście prezydenta, niż blokowanie inwestycji z minimum 25 proc. udziałem chińskim w sektor technologiczny. Ale później Biały Dom ustami doradcy ekonomicznego Trumpa, Larryego Kudlowa powiedział w wywiadzie dla Fox Business Network, że zapowiedź Trumpa wcale nie oznacza złagodzenia stanowiska Trumpa względem Chin.

Notowania na Wall Street w środę

Zobacz też: Trump walczy z globalizacją. "Mamy się czym martwić"

W rezultacie spółki technologiczne zaliczyły kolejny silny zjazd w środę. Indeks Nasdaq stracił 1,5 proc. Akcje największych, czyli Amazona, Facebooka i Microsoft traciły między 1,5-2,0 proc. Apple spadł o 0,2 proc.

Największe spadki zaliczyły spółki, które produkują półprzewodniki, dostarczając je do Chin - spadki niektórych dużych firm przekroczyły 4 proc.

Wzrostowym wyjątkiem na giełdzie były akcje koncernów paliwowych. Te poszły w górę o średnio 1,3 proc. na fali wzrostu cen ropy. Ropa amerykańska WTI zyskała w tydzień aż 10,5 proc., choć w czwartek oddaje 0,5 proc. z tego wzrostu.

Tagi: giełda, wall street, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2018

LeeBez napływu chińskich kapitałów Stany Zjednoczone zbankrutują w pół roku!

28-06-2018

waldekTrump wie co robi. najpierw zasieje ferment, notowania spadną, kupi akcje i wszystko odwoła. Zarobi parę ładnych baniek $ na tym przewale

29-06-2018

KrólChyba się wreszcie opamiętali ze chińskie zabija i wkrótce będziemy chińskimi niewolnikami za miskę ryżu

Rozwiń komentarze (4)