Notowania

zamieszki w syrii
14.06.2011 12:23

Turcja: Kolejna fala uchodźców z Syrii

Liczba uciekinierów przed represjami reżimu Asada, przekroczyła 8,5 tysiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Liczba Syryjczyków, którzy przekroczyli granicę z Turcją, by uciec przed represjami w swoim kraju, przekroczyła 8500 po przybyciu około 2 tys. nowych uchodźców - poinformowały tureckie władze.

_ - Liczba Syryjczyków w Turcji wyniosła 8538 _ - poinformowały oficjalne źródła, na które powołuje się AFP dodając, że w nocy z poniedziałku na wtorek granicę przekroczyło prawie 2 tys. ludzi.

Większość uciekinierów pochodzi z miasta Dżisr al-Szugur, znajdującego się około 40 km od tureckiej granicy, do którego siły bezpieczeństwa wkroczyły w niedzielę, by _ wypędzić z niego zbrojne grupy _.

Jak pisze AFP syryjska armia siłą przejęła kontrolę nad tym 50-tysięcznym miastem, by stłumić bezprecedensowe protesty przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Syryjscy uchodźcy mieszkają w czterech miasteczkach namiotowych, ustawionych przez turecki Czerwony Półksiężyc, w prowincji Hatay.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zapewnił, że jego kraj nie zamknie granic przed Syryjczykami, którzy chcieliby znaleźć w jego kraju schronienie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t141625.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;i;liban;celem;syryjskich;emigrantow,210,0,850386.html) Turcja i Liban celem syryjskich emigrantów Ponad 10 tys. uchodźców z Syrii przybyło do Turcji i Libanu - poinformowała w poniedziałek szefowa operacji humanitarnych ONZ Valerie Amos.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t141864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;syrii;wladze;stosuja;taktyke;spalonej;ziemi,145,0,849809.html) Zamieszki w Syrii. Władze stosują taktykę spalonej ziemi Armia syryjska zajęła wczoraj strategiczne miasto Dżisr al-Szugur po zmasowanym ataku z udziałem czołgów i śmigłowców bojowych.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz