Notowania

pomoc dla grecji
21.06.2011 16:46

Tusk: Kryzys w Grecji to także nasz problem

Premier Polski i kanclerz Niemiec ponownie zadeklarowali chęć pomocy dla Aten.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Grecja może liczyć na pomoc Europy w rozwiązywaniu kryzysu finansowego, musi jednak sama zacisnąć pasa - podkreślali premier Donald Tusk i kanclerz Angela Merkel. W Warszawie odbyło się wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec.

Donald Tusk powiedział, że kryzys w Grecji jest problem nie tylko krajów strefy euro, ale całej Unii Europejskiej. - _ Odrzuciłbym taką pokusę, u niektórych widoczną, że nasza chata skraja, niech inni się martwią, bo to jest także nasz interes, europejski i polski interes, żeby wszyscy dobrze wyszli z tego kryzysu - _ powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Kanclerz Niemiec tłumaczyła, że nie chodzi o przyszłość tylko jednego kraju, ale o przyszłość europejskiej waluty. Podkreśliła, że w interesie całej Unii jest to, by Grecja otrzymała pomoc. Dodała, że plan ratunkowy dla Grecji obejmuje trzy punkty.

- _ Te trzy komponenty, czyli: zadania Grecji, solidarność pństw członkowskich Unii i dobrowolny udział banków, to droga do rozwiązania problemów Grecji. I jestem przekonana, że tą droga będziemy mogli kroczyć _- powiedziała Merkel.

W Atenach jest delegacji Unii Europejskiej i Międzynarodwego Funduszu walutowego, która sprawdza postępy Grecji we wdrażaniu obiecanych reform.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t78768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/wall;street;grecja;wygrala;z;gospodarka,181,0,842421.html) Wall Street: Grecja wygrała z gospodarką Najważniejsze indeksy amerykańskiej giełdy wzrosły o przynajmniej 1 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;grecji;obiecuje;wyjscie;z;kryzysu,208,0,813264.html) Premier Grecji obiecuje wyjście z kryzysu Jeorjos Papandreu, chce zmniejszyć wydatki państwa do 44 procent PKB w 2015 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t99702.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecy;znow;strajkuja;przeciwko;oszczednosciom,77,0,638029.html) Grecy znów strajkują przeciwko oszczędnościom Kolejny strajk generalny spowodował paraliż transportu publicznego i służby zdrowia.
Tagi: pomoc dla grecji, donald tusk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz