Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk leci do Norwegii. Negocjować i kibicować

0
Podziel się

Premier ma rozmawiać w Oslo o gazie łupkowym. Obejrzy też narciarskie mistrzostwa świata.

Tusk leci do Norwegii. Negocjować i kibicować
(kprm.gov.pl)
bEgAEOPp

Premier pytany, czy priorytetem jego wizyty w Norwegii jest rozmowa o gazie łupkowym, czy kibicowanie naszym sportowcom powiedział, że _ jedno drugiemu nie przeszkadza _. Poinformował też, że do wspólnego oglądania mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oslo zaprosił go premier Norwegii Jens Stoltenberg.

_ - Na szczęście te priorytety nie są w konflikcie _ - powiedział Donald Tusk. Jak dodał, historia wizyty w Norwegii jest prosta. - _ Mamy za sobą spotkanie z premierem Stoltenbergiem sprzed blisko dwóch lat, kiedy rozpoczęliśmy rozmowę na temat możliwości wykorzystania gazu norweskiego i doświadczeń norweskich nie tylko jeśli chodzi o nasze plany dotyczące gazu łupkowego, ale także o wydłużanie korytarza Północ-Południe _ - podkreślił Tusk.

Zaznaczył, że to premier Stoltenberg uznał, że dobrym momentem na zaproszenie go są mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. _ Zaproponował, abyśmy - nie w garniturach i pod krawatami, ale tam gdzie mistrzostwa się odbywają, odbyli dwa spotkania: roboczą kolację i kilkugodzinne spotkanie w sobotę na tematy interesujące szefów rządów obu krajów _ - powiedział premier.

bEgAEOPr

Pytany o liczebność delegacji Tusk powiedział, że wydaje mu się, iż jest to _ najskromniejsza ilościowo delegacja, jaka w ogóle miała miejsce _. Premier - który wylatuje do Norwegii w piątek w godzinach popołudniowych - nie zabiera na pokład rządowego samolotu przedstawicieli polskich mediów.

Czytaj w Money.pl

bEgAEOPS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)