Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
po
22.10.2006 13:51

Tusk nie wierzy w magię

Szef PO podczas konwencji wyborczej partii apelował do swoich działaczy, by nie wierzyli w magię przedwyborczych sondaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

*Szef PO podczas konwencji wyborczej partii apelował do swoich działaczy, by nie wierzyli w magię przedwyborczych sondaży. *

Tusk zaapelował do działaczy PO, aby pamiętali o lekcji, jaką dał ostatni rok i nie ulegli ani "magii sondaży" ani "magii władzy". "Rok czasu wystarczył, żeby zwykli ludzie wyrobili sobie ocenę polityki, która polega na konflikcie, agresji, niepohamowanej żądzy panowania człowieka nad człowiekiem" - powiedział w Krakowie lider PO.

"Ubiegamy się o władzę nie dla zaszczytów, nie dla przywilejów, nie dla panowania nad innymi ludźmi. Jedynym usprawiedliwieniem, jedynym uzasadnieniem dla naszej indywidualnej i zbiorowej ambicji przewodzenia innym jest gotowość traktowania służby publicznej jako pracy dla innych ludzi" - mówił.

Dodał, że PO będzie z determinacją konkurować z obozem rządzącym o samorządy, by - jak mówił - "uwolnić nasze życie od przemożnej centralistycznej władzy, której jedyną ideą jest panowanie nad ludźmi."

Tagi: po, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz