Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: W połowie roku możliwa nowelizacja budżetu

0
Podziel się:

Według premiera, jeśli kolejne dane potwierdzą dobre tendencje, będzie można zmniejszyć deficyt.

Tusk: W połowie roku możliwa nowelizacja budżetu
(PAP/EPA)

*Ostatnie dane wyraźnie wskazują, że planując budżet na 2010 r. rząd był bardzo ostrożny - powiedział premier Donald Tusk. W jego ocenie, jeśli kolejne dane potwierdzą pozytywne tendencje w gospodarce, to w połowie 2010 r. możliwa jest nowelizacja budżetu zmniejszająca 52-mld deficyt. *

_ - Widać wyraźnie, że dane, które otrzymałem dosłownie kilkadziesiąt godzin temu, a dotyczą końcówki tego roku pokazują, że planując budżet na przyszły rok byliśmy ostrożni. Ale to dobrze, bo takie były nasze założenia, by nie przesadzić z optymizmem _ - powiedział Tusk.

Premier zapewnił, że wolał mieć budżet na 2010 r. zbudowany ostrożnie i w połowie roku sprawić Polakom miłą niespodziankę, niż obawiać się, że pieniędzy w państwowej kasie zabraknie. Nie jest jednak pewien, że będzie to oznaczać nowelizację budżetu, choć takiej ewentualności nie wyklucza.

_ - W projekcie budżetu zapisujemy, że nie możemy wydać 'więcej niż' i ja nie wykluczam, że w roku 2010 warto nie wydać więcej niż zapisaliśmy i dzięki temu obniżyć deficyt budżetowy. Ale gdyby się okazało, że te efekty są jeszcze lepsze niż dzisiaj się spodziewają niektórzy, to być może laem zrobimy pierwszy chyba raz w historii projekt nowelizujący budżet, dający więcej _ - zapowiada Tusk.

Ustawa budżetowa na 2010 rok zakłada 52,2 mld zł deficytu budżetu centralnego przy 1,2% wzrostu PKB. Tymczasem przedstawiciele rządu wielokrotnie przyznawali już, że polska gospodarka wzrośnie w przyszłym roku co najmniej o 1,5%.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)