Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
TVN ma nowego właściciela. Discovery Communications kupi Scripps Networks Interactive

TVN ma nowego właściciela. Discovery Communications kupi Scripps Networks Interactive

Fot. REPORTER

Amerykański koncern oferuje 14,6 mld dol., czyli 90 dol. za akcję - donosi Reuters. Polska stacja TVN ma trafić w ręce Discovery do końca 2018 roku.

TVN od 2015 roku należy do Scripps Networks. Amerykanie wraz z kupnem polskiej stacji, wycofali spółkę z GPW - przypomina PAP.

Amerykańska sieć telewizyjna oraz dystrybutor kanałów telewizyjnych nadaje w blisko 180 krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Pacyfiku.

Koncern Discovery Communications jest co najmniej czterokrotnie większy. Wartość giełdowa spółki to około 15 mld dol.

To nie pierwsza próba połączenia amerykańskich firm. Wcześniej negocjacje z 2014 roku zakończyły się fiaskiem - donosi Wall Street Journal.


Na polskim rynku medialnym Discovery Communications obecny jest z kanałami: Discovery, TLC, Animal Planet, Metro TV oraz Eurosport. Teraz swoje portfolio wzbogaci o polską telewizję naziemną oraz platformę Player.pl z video online.

Dla TVN z kolei fuzja amerykańskich firm oznacza, że za polskim prywatnym nadawcą stanie jeszcze potężniejszy koncern międzynarodowy.

Czytaj także
Polecane galerie
ryszard
2017-10-23 07:18
w poniedziałek o piatej rano przez przypadek włączyłem tvn i zacząłem wymiotować takiego fałszu i zakłamania to jeszcze nie widziałem pani redaktor razem z córką -BOLKA-robiły z niego świętego a w tle machał czarci ogon ta telewizja jak russia today powinny być zakazane w Polsce
Lucek
2017-08-01 11:08
Tylko masochiści albo nienawidzący Polski i Polaków Lemingi z Lemingrada oglądają TVNiemiecką :)
boże
2017-08-01 07:34
Ma nowego właściciela? Za rok?
Pokaż wszystkie komentarze (209)