Notowania

TVN ma nowego właściciela. Discovery Communications kupi Scripps Networks Interactive

Amerykański koncern oferuje 14,6 mld dol. albo 90 dol. za akcję - donosi Reuters.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Amerykański koncern oferuje 14,6 mld dol., czyli 90 dol. za akcję - donosi Reuters. Polska stacja TVN ma trafić w ręce Discovery do końca 2018 roku.

TVN od 2015 roku należy do Scripps Networks. Amerykanie wraz z kupnem polskiej stacji, wycofali spółkę z GPW - przypomina PAP.

Amerykańska sieć telewizyjna oraz dystrybutor kanałów telewizyjnych nadaje w blisko 180 krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Pacyfiku.

Koncern Discovery Communications jest co najmniej czterokrotnie większy. Wartość giełdowa spółki to około 15 mld dol.

To nie pierwsza próba połączenia amerykańskich firm. Wcześniej negocjacje z 2014 roku zakończyły się fiaskiem - donosi Wall Street Journal.

Na polskim rynku medialnym Discovery Communications obecny jest z kanałami: Discovery, TLC, Animal Planet, Metro TV oraz Eurosport. Teraz swoje portfolio wzbogaci o polską telewizję naziemną oraz platformę Player.pl z video online.

Dla TVN z kolei fuzja amerykańskich firm oznacza, że za polskim prywatnym nadawcą stanie jeszcze potężniejszy koncern międzynarodowy.

Tagi: discovery communications, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2017

Jar45Mam nadzieję, że TVN24 wreszcie przestanie Polaków zwyczajnie okłamywać. TVN24 nie da się oglądać, tam aż roi się od półprawd, kłamstw.

31-07-2017

jAtvn kłamie

31-07-2017

jAtvn kłamie

Rozwiń komentarze (209)

Wybrane dla Ciebie