Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Twój Ruch - nowa partia Palikota ogłasza swój program

0
Podziel się:

- Tę nazwę wymyśliła Maria Czubaszek - ogłosił Janusz Palikot.

Twój Ruch - nowa partia Palikota ogłasza swój program
(PAP/Radek Pietruszka)

W Warszawie zaprezentowany został programu nowej formacji politycznej Janusza Palikota. _ Naszą troską są sprawy społeczne, a nie rozgrywki personalne _ - głosi jedno z haseł programowych. Partia pod nazwą Twój Ruch będzie także za dalszą integracja Polski z Unią Europejską i wprowadzeniem euro w naszym kraju.

Aktualizacja 14:45

Jednym z pierwszych celów nowej partii będzie tworzenie rozwiązań, które będą zmniejszać bezrobocie. - _ Chcemy, aby państwo aktywnie działało w gospodarce. Nie boimy się interwencjonizmu _ - powiedział prof. Jan Hartman przedstawiający deklaracje programową Twojego Ruchu. _ Wolność, równość, postęp, zaufanie _- to kilka z wartości nowej partii, które przedstawił. - _ My będziemy tą prawdziwą Platformą Obywatelską _ - dodał Hartman.

Hartman zaprosił wszystkich _ ludzi dobrej woli , którzy chcą pracować dla Polski, aby wstępowali do nowej partii. - _ Chodźcie z nami, nie bójcie się nas, nie jesteśmy radykałami, jesteśmy ludźmi poważnymi, odpowiedzialnymi _ - apelował. Jak dodał, Twój Ruch chce, aby każdy mógł żyć wedle własnych przekonań. _ - Zadaniem państwa jest ochrona wolności obywateli _ - podkreślił Hartman. - Będziemy działać na rzecz zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych. Chcemy otwartego, światłego państwa, stojącego na straży prawa i wolności _ - mówił.

Potem na scenie pojawił się Janusz Palikot. - _ My ludzie Ruchu Palikota dokonaliśmy niemożliwego. W 2011 roku skruszyliśmy partyjny beton _- przypomniał Janusz Palikot. Dodał, że od czasu powstania ruchu w Polsce zaszły wielkie zmiany dotyczące m.in. parytetów, mniejszości seksualnych, równego traktowania księży w państwie, co jest właśnie zasługą jego partii.

Janusz Palikot poinformował w swym wystąpieniu, że nowa formacja nazywa się Twój Ruch. - _ Teraz potrzebujemy tej zmiany. To jest Twój Ruch, to jest nasz ruch _ - mówił, zwracając się do zebranych na Sali Centrum Kongresowego MT Polska w Warszawie.

Przekonywał, że przed Polską stoi _ gigantyczne zadanie _, że nasz kraj ma być może ostatnią szansę, by dokonać skoku cywilizacyjnego i technologicznego. - _ Wiemy dziś na pewno, że ani Donald Tusk, ani Jarosław Kaczyński, ani Leszek Miller tych zmian nie dokonają. To, jeśli się uda, może się udać tylko tu zgromadzonym _ - oświadczył lider Twojego Ruchu.

- _ Ta nasza szansa to 300 mld zł, jakie dostaniemy w ciągu następnych 6 lat. My tych pieniędzy nie możemy zmarnować i rozdać jak Donald Tusk, i nie możemy ich zamienić w szaleństwo smoleńskie jak Jarosław Kaczyński _ - powiedział Palikot.

Zobacz także: Zobacz wystąpienie Janusza Palikota

Podkreślił, że Polska musi te środki mądrze zainwestować w powstanie ogromnej liczby nowych miejsc pracy, _ nowoczesne miejsca pracy _, rozwój gospodarki, opartej na wiedzy. Palikot przekonywał, że _ państwo musi przestać być kontrolerem _, że konieczny jest plan rozwoju gospodarczego. Zapowiedział stworzenie takiego 5-letniego planu.

Mówił o inwestycjach, potrzebach młodego pokolenia, a także o konieczności likwidacji ZUS i stworzenia nowego systemu emerytur obywatelskich - równych dla każdego.

Palikot zaznaczył, że nową partię tworzą nie tylko członkowie Ruchu Palikota, ale także politycy z innych formacji m.in. Europa Plus, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, SdPl. Podczas kongresu poinformowano, że wiceszefem partii Twój Ruch został Marek Siwiec, szefem Krajowej Rady Politycznej - Jan Hartman. W zarządzie znaleźli się m.in. Andrzej Rozenek, Robert Kwiatkowski, Łukasz Gibała, Artur Dębski, Łukasz Gibała, Anna Kubica i Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Siwiec podkreślał w swym wystąpieniu, że siłą nowej formacji jest to, iż są w niej ludzi bardzo różni, z różnych środowisk. _ - Spotkaliśmy się tutaj, żeby zrobić coś dobrego, przed nami wielkie zadanie _ - powiedział.

Nowicka, gość kongresu, przekonywała z kolei, że Polacy marzą o partii, która zajmie się ludźmi wykluczonymi, biednymi i która skutecznie zajmie się bezrobociem. _ - Życzę wam sukcesów na nowej drodze partyjnego życia _ - mówiła.

Inny gość kongresu Ryszard Kalisz (szef Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska) pogratulował nazwy nowej partii, życzył też sukcesów. _ - Partia musi być przede wszystkim obywatelska, Polacy muszą czuć, że Polska jest wspólna _ - przekonywał.

Andrzej Celiński (Partia Demokratyczna) podkreślił z kolei, że Polska potrzebuje partii przyjaznej i pomocnej ludziom. Gratulował Januszowi Palikotowi _ niesamowitej odwagi _.

Podczas kongresu zaprezentowano też nowe pomarańczowo-niebieski logo formacji.

Wśród gości na kongresu był też m.in. Kamil Sipowicz, partner Kory oraz Maria Czubaszek, która jak powiedział Palikot wymyśliła nazwę Twój Ruch. Znana autorka zastrzegła jednak, że _ do żadnej partii się nie zapisze _, ale będzie kibicować nowej formacji.

Palikot zapowiedział tworzenie nowe centrolewicowej partii pod koniec sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)