Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twórcy zachowają swój przywilej

0
Podziel się:

Nowy minister finansów przygotowuje własną koncepcję rozwiązania sporu z twórcami o utrzymanie wyższych kosztów uzyskania przychodów. W obecności premiera Kazimierza Marcinkiewicza przedstawi ją zainteresowanym.

Twórcy zachowają swój przywilej

Nowy minister finansów przygotowuje własną koncepcję rozwiązania sporu z twórcami o utrzymanie wyższych kosztów uzyskania przychodów. W obecności premiera Kazimierza Marcinkiewicza przedstawi ją zainteresowanym. - pisze "Rzeczpospolita".

Spotkanie szefa rządu i ministra finansów z przedstawicielami kultury i nauki zapowiedziano na piątek. Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz zapowiedział, że wówczas rada ministrów przedstawi poprawkę do zmian, które wcześniej zaproponowała i które spotkały się z tak dużym sprzeciwem. Zapewnił, że projekt będzie satysfakcjonujący, bo to "daleko idąca modyfikacja tego, co wcześniej proponowano". Zaznaczył, że nie może zdradzić konkretów, bo w resorcie przeprowadzane są jeszcze symulacje.
Zdaniem profesora Andrzeja Wernika z Instytutu Finansów Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, by wycofać się z pomysłu odebrania przywilejów twórcom. Z rządu odeszła bowiem Zyta Gilowska, jedyna osoba, której na zmianie zależało.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)