Notowania

txm
10-08-2018 (11:35)

Polska sieć sklepów uratowana. Dostanie pieniądze na dalsze działanie

Będą pieniądze na dalsze funkcjonowanie sklepów TXM textilmarket. Właściciel polskiej sieci pochwalił się, że znalazł "potencjalnego inwestora", który wyłoży 13 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TXM/materiały prasowe)
Dzięki nowemu inwestorowi sieć TXM ma wyjść na prostą

TXM to sieć dyskontów odzieżowych, która po dość poważnych problemach powoli staje na nogi. Jak pisaliśmy w środę, jej właściciel dostał finansowanie od banków na kolejne 12 miesięcy działalności.

W piątek zaś spółka Redan, bo do właśnie niej na leży sieć TXM i spółka zależna o tej samej nazwie, podzieliła się kolejną dobrą wiadomością. "Potencjalny inwestor" złożył jej potwierdzenie, że kupi od niej obligacje warte 13 mln zł.

Ich emisja zaplanowana jest najpóźniej na 17 sierpnia tego roku. Będą to dwuletnie papiery. 7 milionów złotych z tej kwoty Redan przeznaczy na objęcie nowych akcji emitowanych przez spółkę TXM.

Zobacz też: Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi

- Dzięki dodatkowym środkom nasza spółka zależna wzmocni kapitał obrotowy. Nastąpi wówczas zwolnienie limitów kredytu kupieckiego u kluczowych dostawców. W efekcie TXM znacznie poprawi zaopatrzenie sklepów, co z pewnością przełoży się na wzrost sprzedaży i szybką poprawę osiąganych wyników - powiedział prezes Redana Bogusz Kruszyński.

Zobacz, jak radziły sobie akcje TXM w ostatnim kwartale:

Na co pójdzie reszta pieniędzy z emisji obligacji? 5 mln zł zostanie przeznaczone na częściową spłatę kredytu przez Redan, wynikającego z umowy o kredyt importowy i linię akredytyw. Pozostały milion będzie wykorzystany na zabezpieczenia produktów pozabilansowych.

Miało to wynikać przede wszystkim z błędów w działaniu nowo wprowadzonego systemu informatycznego, który miał pomagać w racjonalnym rozsyłaniu towarów do poszczególnych sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: txm, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2018

Wierzyciel Firmy Wojcik FashionA dlaczego nikt nie napisze prawdy, ze txm-em zarzadza wlasnie Funusz Concordia 21? Pseudoxoradcy z tej grupy wykonczyli juz fime Wojcik okradajc … Czytaj całość

10-08-2018

SZARAKZnależli kolejnego naiwnego. Unas opowiada się taką anegdotę. Czy inwestując w TXM można zostać milionerem ? Oczywiście !!!!!!!! Pod warunkiem … Czytaj całość

10-08-2018

joannaREDAN akcje juz kupowac?

Rozwiń komentarze (3)