Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska sieć sklepów uratowana. Dostanie pieniądze na dalsze działanie

Polska sieć sklepów uratowana. Dostanie pieniądze na dalsze działanie

Dzięki nowemu inwestorowi sieć TXM ma wyjść na prostą Fot. TXM/materiały prasowe
Dzięki nowemu inwestorowi sieć TXM ma wyjść na prostą

Będą pieniądze na dalsze funkcjonowanie sklepów TXM textilmarket. Właściciel polskiej sieci pochwalił się, że znalazł "potencjalnego inwestora", który wyłoży 13 milionów złotych.

TXM to sieć dyskontów odzieżowych, która po dość poważnych problemach powoli staje na nogi. Jak pisaliśmy w środę, jej właściciel dostał finansowanie od banków na kolejne 12 miesięcy działalności.

W piątek zaś spółka Redan, bo do właśnie niej na leży sieć TXM i spółka zależna o tej samej nazwie, podzieliła się kolejną dobrą wiadomością. "Potencjalny inwestor" złożył jej potwierdzenie, że kupi od niej obligacje warte 13 mln zł.

Ich emisja zaplanowana jest najpóźniej na 17 sierpnia tego roku. Będą to dwuletnie papiery. 7 milionów złotych z tej kwoty Redan przeznaczy na objęcie nowych akcji emitowanych przez spółkę TXM.

Zobacz też: Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi

 


 

- Dzięki dodatkowym środkom nasza spółka zależna wzmocni kapitał obrotowy. Nastąpi wówczas zwolnienie limitów kredytu kupieckiego u kluczowych dostawców. W efekcie TXM znacznie poprawi zaopatrzenie sklepów, co z pewnością przełoży się na wzrost sprzedaży i szybką poprawę osiąganych wyników - powiedział prezes Redana Bogusz Kruszyński.

Zobacz, jak radziły sobie akcje TXM w ostatnim kwartale:

Na co pójdzie reszta pieniędzy z emisji obligacji? 5 mln zł zostanie przeznaczone na częściową spłatę kredytu przez Redan, wynikającego z umowy o kredyt importowy i linię akredytyw. Pozostały milion będzie wykorzystany na zabezpieczenia produktów pozabilansowych.

Problemy finansowe TXM zaczęły się na początku ubiegłego roku. Zarząd tłumaczył je "nieprawidłowym zatowarowaniem sklepów".

Miało to wynikać przede wszystkim z błędów w działaniu nowo wprowadzonego systemu informatycznego, który miał pomagać w racjonalnym rozsyłaniu towarów do poszczególnych sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

inwestor, redan, txm
Czytaj także
Polecane galerie
Wierzyciel Firmy Wojcik Fashion
2018-08-10 15:03
A dlaczego nikt nie napisze prawdy, ze txm-em zarzadza wlasnie Funusz Concordia 21? Pseudoxoradcy z tej grupy wykonczyli juz fime Wojcik okradajc wierzycieli firmy na kilkanascie milonow zlotych. Robia to pod plaszczykiem uchwalonego pewnej nocy prawa o przyspieszonym postepowaniu ukladowym. Zrobia to samo z TXM tylko wyciagna najpierw co sie da od dostawcow TXM-u a potem spienieza na wlasnych kontach za granica.
SZARAK
2018-08-10 13:05
Znależli kolejnego naiwnego. Unas opowiada się taką anegdotę.
Czy inwestując w TXM można zostać milionerem ? Oczywiście !!!!!!!! Pod warunkiem , że przedtem było się miliarderem.
joanna
2018-08-10 11:48
REDAN akcje juz kupowac?