Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Tylko w Money.pl: Premier rozmawiał z Solorzem-Żakiem o obchodach rocznicy niepodległości i filmie, przekonuje rzecznik rządu

280
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki i Zygmunt Solorz-Żak nie poruszali żadnych podejrzanych tematów, a ich rozmowa dotyczyła obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, przekonuje w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Joanna Kopcińska przekonuje, że Solorz-Żak i Morawiecki rozmawiali o obchodach rocznicy odzyskania niepodległości
Joanna Kopcińska przekonuje, że Solorz-Żak i Morawiecki rozmawiali o obchodach rocznicy odzyskania niepodległości (Andrzej Hulimka/REPORTER)
bDXQqmER

Jak już informowaliśmy, dziennikarze "Newsweeka" ustalili, że na kilka dni przed tym, jak "Gazeta Wyborcza" napisała o propozycji korupcyjnej, którą ówczesny szef KNF złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, doszło do "tajemniczego spotkania" premiera Mateusza Morawieckiego z miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem na terenie Świątyni Opatrzności Bożej.

Skontaktowaliśmy się z rzecznik rządu Joanna Kopcińską i poprosiliśmy o ustosunkowanie się do sprawy.

- Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezesa Centrum Opatrzności Bożej i dotyczyło kwestii związanych z przygotowaniami do obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, których istotna część odbywała się w Świątyni Opatrzności w Wilanowie i była relacjonowana przez media ogólnopolskie. Dyskutowano także na temat inicjatyw kulturalnych towarzyszących obchodom 100-lecia Niepodległości, takich jak produkcja i zaplanowana na 12.11 premiera filmu "Niepodległość", który okazał się olbrzymim sukcesem. Warto przypomnieć, że w dniu premiery obejrzało go ok. 6 mln widzów zarówno telewizji publicznej, jak i komercyjnej - napisała w odpowiedzi na zadane przez nas pytanie Joanna Kopcińska.

bDXQqmET
Zobacz także: "Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego, zapowiedział już, że "jeśli prawdą jest, że Mateusz Morawiecki na parę dni przed złożeniem przez PiS poprawki, która umożliwiała małym prywatnym bankom przejęcie dużych banków spotkał się z właścicielem takiego małego banku (p. Solorzem), to będzie głównym świadkiem w katowickiej prokuraturze".

bDXQqmEZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

bDXQqmFu
KOMENTARZE
(280)
ja
2 lata temu
w kościele ?
Jasiński
2 lata temu
Ludzie zwykły spotkanie a Wy już dopatrujecie się co to Morawiecki kręci? Przecież on zwalcza afery, luki w VAT, bierze się za oszustów. To normalne, że zagrożeni będą próbować to wykorzystać i rozpowszechniać kłamstwa. Nie dajcie się tanim manipulacjom.
KrólRuryk
2 lata temu
Umówmy się instytucja Premiera i całej obecnej włądzy jest mocno pod lupą. Dlatego nie mamy mowy, by ktoś tak inteligentny i uczciwy jak Morawiecki pozwalał sobie na przekręty. To kompletnie nie w jego stylu.
bDXQqmFv
Arak
2 lata temu
Ja też ani trochę nie podejrzewam Morawieckiego o aferę. To człowiek prawy, a że spotyka się z topowym biznesmenem w Polsce to chyba normalne. Ale ciemny lud kupuje gadki PO i pajacyka Giertycha i robi aferę.
JestemZaMoraw...
2 lata temu
Morawiecki to pierwszy od dawna polityk, któremu nie można nic zarzucić. Jego problem polega na tym, że zagraża oszustom, wyciąga afery i wsadzi winnych do więzień, dlatego jest oczerniany i podejrzewany. Ja tam wierzę Panu Premierowi, niech robi porządek.
...
Następna strona