Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Newsweek": Po co Morawiecki spotkał się z Solorzem na kilka dni przed wybuchem afery KNF?

477
Podziel się

Nowe szczegóły afery KNF - zapewnia "Newsweek". Tygodnik sprawdza, po co premier spotkał się z miliarderem w Świątyni Opatrzności Bożej.

Premier miał spotkać się z miliarderem na kilka dni przed wybuchem afery KNF.
Premier miał spotkać się z miliarderem na kilka dni przed wybuchem afery KNF. (oprac. Jacek Bereźnicki)
bDXQIlkR

"Newsweek" pochwalił się swoim poniedziałkowym okładkowym tekstem. Dziennikarze tygodnika ustalili, że na kilka dni przed tym, jak "Gazeta Wyborcza" napisała o propozycji korupcyjnej, którą ówczesny szef KNF złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, doszło do tajemniczego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem na terenie Świątyni Opatrzności Bożej.

bDXQIlkT
Zobacz także: "Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Tygodnik pełny tekst udostępni dopiero w poniedziałek. Jednak to, co już teraz wiadomo, to fakt, że Grzegorz Kowalczyk - prawnik, którego były szef KNF Marek Chrzanowski polecał Czarneckiemu - zasiada w radzie nadzorczej Plus Banku Zygmunta Solorza-Żaka.

- Nie wnikaliśmy w to, jakie ten pan ma kompetencje - mówił przedstawiciel Plus Banku, który zatrudnił Kowalczyka. Sam radca przyznał w końcu, że pracę w banku Zygmunta Solorza-Żaka zaproponował mu Marek Chrzanowski.

bDXQIlkZ

Kowalczyk przez krótki czas zasiadał też - ku zdziwieniu środowiska - w radzie nadzorczej GPW. Jak stwierdził Mateusz Morawiecki, na to stanowisko Kowalczyka rekomendował z kolei Narodowy Bank Polski.

Co odpowiada rzecznik rządu na informacje "Newsweeka"?

Skontaktowaliśmy się z rzecznik rządu Joanna Kopcińską i poprosiliśmy o ustosunkowanie się do sprawy.

- Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezesa Centrum Opatrzności Bożej i dotyczyło kwestii związanych z przygotowaniami do obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, których istotna część odbywała się w Świątyni Opatrzności w Wilanowie i była relacjonowana przez media ogólnopolskie. Dyskutowano także na temat inicjatyw kulturalnych towarzyszących obchodom 100-lecia Niepodległości, takich jak produkcja i zaplanowana na 12.11 premiera filmu "Niepodległość" - napisała w odpowiedzi na zadane przez nas pytanie Joanna Kopcińska.

bDXQIlla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXQIllu
KOMENTARZE
(477)
Redaktor
2 lata temu
Co PO-dlemu bydlu do tego, jak Polska się rządzi?
Rodak
2 lata temu
ZŁODZIEJE
Polak
2 lata temu
Morawiecki to zwykły padalec i złodziej fuj
bDXQIllv
antypisior
2 lata temu
Taaaa jasne............
Jarek
2 lata temu
Prosze i znów znajomy bez kwalifikacji prawnik ? Czyli Ch z solorzem juz wcześniej gadał Dobrze sie szykuje
...
Następna strona