Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymoszenko: Trzeba zlikwidować dyktaturę Janukowycza

0
Podziel się:

Do śmierci demonstrantów doprowadziły rozmowy z dyktaturą, które są pozbawione sensu -mówi więziona była premier Ukrainy Julia Tymoszenko.

Tymoszenko: Trzeba zlikwidować dyktaturę Janukowycza
(public domain/Wikipedia)

Do śmierci demonstrantów na Ukrainie doprowadziły m.in. rozmowy z dyktaturą, które są pozbawione perspektyw, bo prezydent Wiktor Janukowycz nigdy nie zmieni się w demokratę - oznajmiła więziona była premier Ukrainy Julia Tymoszenko.

Jej oświadczenie przekazała przed północą agencja UNIAN. Komunikat zamieszczono też na stronie internetowej partii Tymoszenko, Batkiwszczyny.

_ - Do śmierci ludzi doprowadziły nie tylko chore ambicje Janukowycza, ale i pozbawione perspektyw rozmowy z dyktaturą, które nie były i nie mogły być skuteczne i w które nie wierzy większość ludzi _ - oznajmiła Tymoszenko. Jak dodała, _ w procesie rozmów Janukowycz nigdy nie zmieni się w demokratę, a jedynie uzyskuje czas dla siebie, by się umocnić _.

Tymoszenko oznajmiła, że wobec ofiar śmiertelnych kryzysu Ukraińcy mają obowiązek _ zlikwidować dyktaturę właśnie teraz _. Jeśli zrezygnują teraz, _ wojna odnowi się w 2015 roku w czasie fałszowania wyborów prezydenckich _ - oświadczyła była premier.

Zwróciła się także do liderów opozycji i do autorytetów wśród inteligencji, by powołali _ delegację wysokiej rangi _, która wzięłaby udział w spotkaniach, które szefowie państw unijnych przeprowadzą dziś w Kijowie. Jej zdaniem należy poszukiwać drogi prawnej do wszczęcia wobec Janukowycza sprawy w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze.

Komunikat Tymoszenko odnosi się do wydarzeń we wtorek w Kijowie - tego dnia w starciach z milicją zginęło ponad 20 osób. Z kolei w środę zapowiedziano na czwartek wizytę w Kijowie szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji: Radosława Sikorskiego, Franka-Waltera Steinmeiera i Laurenta Fabiusa. Jednocześnie komunikat nie zawiera bezpośredniej wzmianki o ogłoszonym w środę późnym wieczorem rozejmie między władzą a opozycją. O tym rozejmie powiadomili po spotkaniu z Janukowyczem politycy ukraińskiej opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Spotkanie ostatniej szansy. Tymoszenko apeluje W spotkaniu biorą udział trzej liderzy opozycji i przedstawiciele władz. Tymoszenko: _ Kategorycznie nie gódźcie się na poniżające propozycje władz _.
Szturm wstrzymano, ale Majdan wciąż płonie Wiktor Janukowycz oskarżył opozycję o próbę przewrotu, ale wstrzymał atak. Barack Obama pogroził władzom w Kijowie.
Gdyby Ukraińcy zaczęli uciekać, jesteśmy gotowi. 1,3 tys. miejsc niemal od zaraz W ośrodkach dla uchodźców czeka 700 miejsc, kolejnych 600 można szybko uruchomić.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)