Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tysiące hełmów oddanych do malowania. Wojsko nałożyło na firmy kary

66
Podziel się

Pamiętają głęboki PRL, mają średnio 40 lat. Armia maluje hełmy, głównie te wyprodukowane w latach 70 XX. wieku, niektórych używało jeszcze ZOMO. Firma, która wyremontowała ich już 10 tys., nie chce ich zwrócić armii.

Remont starych hełmów pochłonął miliony
Remont starych hełmów pochłonął miliony (Hildegarda Cjujstek/REPORTER)
bEhTORFh

Jak pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", remont hełmów w poprzednim roku został podzielony na dwa postępowania przetargowe. Spółka PSO Maskpol SA wygrała jeden na odnowienie 9790 hełmów. Problem w tym, że wojsko uznało, że remont nie skończył się w terminie, dlatego jak wskazuje, nie miało podstawy do zapłaty za niewykonaną usługę. Dziennik wskazuje, że hełmy od kilku miesięcy są w siedzibie firmy.

Drugie postępowanie wygrała firma IT Projekt. Tu też nie obyło się bez kłopotów. Wykonawca wyremontował 25 tys. metalowych hełmów, ale nie dostarczył do nich pokrowców. W związku z tym, jak pisze "Rzeczpospolita", wojsko obniżyło jej wynagrodzenie o 125 tys. zł - tyle, ile wyniosła niezrealizowana część umowy, oraz obciążyło karami umownymi.

bEhTORFj
Zobacz także: Manewry Zapad 2017 - czy Polska ma się czego obawiać?

Teraz wojsko zapowiada, że remonty hełmów będą odbywały się w warsztatach wojskowych.

bEhTORFK
wiadomości
KOMENTARZE
(66)
hihihi.....ho...
3 lata temu
dla PISu liczy się głównie tradycja , walczyć za polske w hełmie po ZOMOwcu to jest coś , co podnosi ducha w naszej armii
Cytrus
3 lata temu
Jak oceniacie Hot Forex? Zarabiacie na tym?
Garnek
3 lata temu
Nic tylko durnie w nocnikach !!!
bEhTORFL
Barabasz
3 lata temu
A podobno mamy nowoczesną armię a nocniki z demobilu brawo to teraz szabelki wyczyścimy i gotowi jesteśmy do wojenki Hura !!!!
SaszaGieroj
3 lata temu
A szalony Antoniow co na to
...
Następna strona