Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

U wybrzeży Abidżanu porwano zbiornikowiec z ropą

0
Podziel się:

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili pływający pod banderą Panamy
statek. W zbiornikach jest 5 tysięcy ton surowca.

U wybrzeży Abidżanu porwano zbiornikowiec z ropą
(eunavfor.eu)

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili pływający pod banderą Panamy zbiornikowiec, który przygotowywał się do rozładunku ropy naftowej w porcie w Abidżanie, gospodarczej stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej - podało kierownictwo portu.

Do porwania doszło w środę. Aktualnie statek znajduje się u wybrzeży Ghany, sąsiadującej z Wybrzeżem Kości Słoniowej - pisze agencja Reuters. Nie jest jasne kim są porywacze.

Według Associated Press tankowiec o nazwie ITRI został uprowadzony, gdy przygotowywał się do rozładowania w Abidżanie 5 tys. ton ropy naftowej. Na pokładzie znajdowała się 16-osobowa załoga.

W ostatnim czasie w Zatoce Gwinejskiej coraz częściej dochodzi do ataków tamtejszych piratów. Pod względem zagrożenia dla żeglugi ten akwen ustępuje jedynie wodom w pobliżu Rogu Afryki, gdzie grasują piraci somalijscy. Jednostki transportujące paliwo należą do ulubionych celów piratów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaginął statek z 32 tysiącami litrów paliwa Może to być najnowszy przypadek pirackiego ataku na żeglugę w Zatoce Gwinejskiej.
Algieria: znaleźli 15 spalonych ciał Siły specjalne przypuściły szturm na rafinerię gazu, gdzie islamiści przetrzymywali zakładników. Zabito 11 porywaczy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)