Notowania

giełda
16.10.2018 19:52

Uber szykuje się do wjazdu na giełdę. Wycena to 120 mld dolarów

To propozycja nie do odrzucenia. Uber miałby wejść na giełdę na początku przyszłego roku. Jak podaje "Wall Street Journal", wycena spółki przy debiucie miałaby wynieść 120 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ROBYN BECK)
Zdaniem analityków Uber jest warto więcej niż koncerny motoryzacyjne

To propozycja nie do odrzucenia. Uber miałby wejść na giełdę na początku przyszłego roku. Jak podaje "Wall Street Journal", wycena spółki przy debiucie miałaby wynieść 120 mld dolarów.

Uber otrzymał propozycję wejścia na giełdę. Wśród chętnych do przeprowadzenia oferty publicznej są banki Goldman Sachs i Morgan Stanley – podaje "Wall Street Journal".

Patryk Jaki o Uberze: jakość tej usługi jest dla warszawiaków wygodna

Dużo spekuluje się na temat tego, kiedy miałby się odbyć debiut giełdowy spółki. Możliwe, że dojdzie do niego na początku przyszłego roku. Umowa z poprzednim inwestorem – japońskim SoftBankiem – przewidywała wejście na giełdę pod koniec 2019 roku.

Wycena – 120 mld dolarów – oznaczałaby, że Uber miałby większą kapitalizację niż General Motors, Ford i Fiat Chrystler razem wzięte.

W drugim kwartale tego roku Ubermiał 2,8 mld dolarów przychodu, jednak strata netto wyniosła ok. 891 mln dolarów. Analitycy spodziewają się tegorocznych przychodów na poziomie ok. 10 mld dolarów. Jednak o zysku będzie można mówić najwcześniej za trzy lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, aplikacja uber, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2018

MarekZnowu białe kołnierzyki z warszawki zaczną wydzwaniać z okazją życia :) Ciekawe skąd tą wycenę wytrzasnęli.

16-10-2018

m-53Kolejna bańka. Wartość (spekulacyjna) 12 razy większa niż przychód i na dodatek pierwsze przewidywane zyski za trzy lata a na razie straty. Chętnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)