Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ubezpieczenie OC samochodu. Składki nie będą już spadać

0
Podziel się:

Właściciele ponad 18,5 miliona samochodów w naszym kraju nie mogą liczyć na dalsze obniżki składek OC i AC.

Ubezpieczenie OC samochodu. Składki nie będą już spadać
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Składki za ubezpieczenie naszych samochodów nie będą już spadać, ale w najbliższych miesiącach nie powinny także znacząco podrożeć. Kończy się _ wojna cenowa _ firm ubezpieczeniowych o polskich kierowców.

Jak wyjaśnia Barbara Smalska, wiceprezes PZU, właściciele ponad 18,5 miliona samochodów w naszym kraju nie mogą liczyć na dalsze obniżki składek OC i AC. Wiceprezes przypomina, że przez ostatni rok składki za ubezpieczenia komunikacyjne częściej spadały niż rosły. Barbara Smalska podkreśla, że cykl obniżek już się kończy i w ciągu najbliższego roku powinniśmy spodziewać się stabilizacji cen polis komunikacyjnych.

Niższe ceny polis w ostatnich miesiącach to efekt dużej konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami. Podziękować musimy także spowolnieniu gospodarczemu. Wolniejszy wzrost gospodarczy spowodował, że Polacy rzadziej wsiadali za kółko. To przełożyło się na mniejszą liczbę wypadków, wypłaconych odszkodowań oraz większą rentowność firm ubezpieczeniowych, które dzięki temu mogły obniżyć ceny paliw.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na koniec ubiegłego roku niemal co drugi Polak posiadał samochód. Na tysiąc mieszkańców naszego kraju pod w grudniu 2012 roku przypadały 484 samochody.

Czytaj więcej w Money.pl
Ubezpieczenie mieszkania. Jak wybrać polisę? Zobacz, gdzie w warunkach ubezpieczenia może kryć się haczyk i jak nie dać się na niego złapać
Wzmożone kontrole na drogach całej UE Nadmierna szybkość to przyczyna jednej trzeciej wszystkich wypadków drogowych w UE, które kończą się śmiercią.
Monitoring GPS z korzyścią dla pracownika? Koszty ponoszone przez firmy na flotę stanowią jej znaczną część wydatków. Dlatego coraz częściej poruszana jest kwestia ich optymalizacją.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)