Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny: nieubezpieczeni sprawcy wypadków kosztowali miliony

2
Podziel się:

UFG wypłaca odszkodowania ofiarom wypadków np. spowodowanych przez nieubezpieczonych kierowców.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny: nieubezpieczeni sprawcy wypadków kosztowali miliony
(EAST NEWS)

Ponad 99,5 mln zł - tyle w ubiegłym roku musiał wypłacić Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ofiarom nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wypadków drogowych. To o 34 procent więcej niż rok wcześniej - podał Fundusz w czwartkowym komunikacie.

UFG wypłaca odszkodowania ofiarom wypadków np. spowodowanych przez nieubezpieczonych kierowców. Finansowany jest m.in. ze składek firm oferujących obowiązkowe polisy OC: komunikacyjne i rolne (po 1,3 proc. składki przypisanej brutto z tych ubezpieczeń), a także z kar za brak obowiązkowego OC.

"Z przyjętego sprawozdania UFG za 2015 rok wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków drogowych kosztowali - innych kierowców wykupujących komunikacyjne polisy OC - ponad 99,5 mln złotych. Tyle ostatecznie wyniosły w ubiegłym roku odszkodowania wypłacone przez Fundusz ofiarom tych wypadków, to jest o 34 procent więcej niż rok wcześniej. W tym czasie zgłoszonych zostało 6,9 tysiąca szkód za wypadki spowodowane przez nieubezpieczonych i nieznanych kierujących (wzrost o 12 proc.)" - czytamy w komunikacie Funduszu.

Jak wynika z komunikatu, w czwartek Zwyczajne Zgromadzenie Członków UFG zatwierdziło sprawozdanie finansowe dotychczasowego zarządu z działalności Funduszu za 2015 rok i udzieliło mu absolutorium.

Dokonano też wyboru uzupełniającego do rady UFG, a nowo ukonstytuowana rada dokonała wyboru nowego zarządu, w związku z końcem kadencji dotychczasowego. W jego skład weszli ponownie: Elżbieta Wanat-Połeć, jako prezes, Sława Cwalińska-Weychert wiceprezes, Hubert Stoklas wiceprezes oraz Małgorzata Ślepowrońska, dotychczasowa dyrektor zarządzająca w UFG - głosi komunikat.

Komunikat przywołuje też wypowiedź prezes Elżbiety Wanat-Połeć, że "ubiegły rok był przełomowy pod względem innowacji wprowadzonych w Funduszu, z których najważniejsza to uruchomienie portalu UFG, dzięki czemu teraz już cała obsługa klientów odbywa się poprzez Internet".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Nikodem
8 lat temu
Może kary za brak oc w końcu ich przestraszą https://ubea.pl/Kara-za-brak-OC-w-2016-roku-i-2015-roku,artykul,850/
to ja pytam!!...
8 lat temu
to pytam co robi policja???i dlaczego są tak niskie kary za brak OC,czemu policja z taką intensywnością jak w czasie kontroli stanu trzeżwości nie robi kontroli sprawdzającej posiadanie polisy OC??czy nie można wprowadzić obowiązku przyklejania na szybę pojazdu czy na tablicę rejestracyjną odpowiednich znaków stwierdzających zawarcie umowy OC.........