Notowania

ubój rytualny w polsce
03.09.2013 12:34

Ubój rytualny w Polsce. Papież nie polecił wyjaśnienia sprawy zakazu

12 lipca Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy dopuszczającej ubój rytualny zwierząt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zdementował dzisiaj informacje podane w komunikacie Światowego Kongresu Żydów, jakoby papież Franciszek polecił kardynałowi Kurtowi Kochowi wyjaśnić sprawę zakazu uboju rytualnego w Polsce.

Watykański rzecznik poproszony przez polskich dziennikarzy o komentarz do wczorajszego komunikatu, wydanego przez Światowy Kongres Żydów po spotkaniu papieża Franciszka z jego prezesem Ronaldem S. Lauderem, oświadczył: _ - Nic nie wiadomo o tym, by papież powierzył specjalną misję kardynałowi Kochowi w sprawie uboju w Polsce _.

W nocie Światowego Kongresu Żydów napisano wczoraj: _ Papież wyraził zaniepokojenie zakazem uboju rytualnego w Polsce i polecił kardynałowi Kurtowi Kochowi, przewodniczącemu komisji do spraw relacji z judaizmem, zbadać tę sprawę i zwołać spotkanie na ten temat już w przyszłym tygodniu _.

12 lipca Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy dopuszczającej ubój rytualny zwierząt. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakaz uboju odbija się na gospodarce O 70 procent spadł eksport wołowiny do krajów islamskich. Zdaniem Stanisława Kalemby, twierdzenie, że zakaz uboju rytualnego nie odbije się na gospodarce, jest nieprawdziwe.
Rabini w Unii walczyć będą o ubój rytualny Zapowiedzieli list do szefów KE i PE ws. wzmocnienia przepisów UE w tym zakresie.
Żydzi pójdą do Trybunału Konstytucyjnego? - _ Chodzi o weryfikację, w jakim zakresie ustawa o ochronie zwierząt wyklucza ubój religijny _ - powiedział przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotr Kadlcik.
Tagi: ubój rytualny w polsce, światowy kongres żydów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz