Notowania

stadion narodowy
29.11.2011 18:04

Ukończyli budowę Stadionu Narodowego

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego zameldował zakończenie prac. Rozpoczęły się już pierwsze odbiory techniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.msport.gov.pl)

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego zameldował zakończenie prac - powiedział Polskiemu Radiu prezes Narodowego Centrum Sportu. Rozpoczęły się już pierwsze odbiory techniczne.

Inspekcje obiektu pod względem bezpieczeństwa rozpoczęła też stołeczna straż pożarna. Trwa odbiór obiektu i dokumentacji. Szef NCS mówi, że sprawdzono już ponad tysiąc pięćset pomieszczeń, pozostało jeszcze około siedmiuset. Do wszystkich pomieszczeń sporządzany jest protokół odbioru i wskazywane ewentualne poprawki. Po uzyskaniu kompletu dokumentów, opinii straży pożarnej i Sanepidu będzie można stwierdzić, czy wykonawca wywiązał się z kontraktu. Samo sprzątanie placu budowy potrwa około dwóch tygodni.

Pierwsze odbiory nie oznaczają jednak, że prace na stadionie się kończą. We własnym zakresie Narodowe Centrum Sportu montuje między innymi system bezpieczeństwa, czy bramki wejściowe na stadion. Szef NCS Rafał Kapler mówi, że na stadionie lada moment będzie można organizować koncerty, ale jeszcze nie mecze piłki nożnej. Trzeba jeszcze trochę poczekać na murawę, która montowana będzie na podstawie oddzielnej umowy. Pierwszy mecz zaplanowano na 11 lutego, kiedy to ma zostać rozegrany mecz Superpucharu Polski między Legią Warszawa, a Wisłą Kraków.

Na razie nie wiadomo kiedy konkretnie odbędzie się impreza otwarcia Stadionu Narodowego i czy będzie to koncert, czy może jakiś specjalny show. Koszt stadionu to miliard pięćset sześćdziesiąt milionów złotych.

Czytaj o budowie stadionów w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t132146.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/jest;ugoda;na;narodowym;budowa;drozsza;o;10;mln,234,0,851434.html) Zgoda na Narodowym. Skończą do września Wadliwie wykonane schody na Stadionie Narodowym mają być naprawione do 15 września.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/proces;o;budowe;stadionu;wciaz;bez;terminu,118,0,962678.html) Proces o budowę stadionu wciąż bez terminu Miasto Białystok pozwało polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. oraz Eiffage Construction.
Tagi: stadion narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz