Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ukraińcy chcą zakazu handlu w niedziele. Jest petycja

97
Podziel się

Do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko wpłynęła petycja o wprowadzenie w kraju zakazu handlu w niedziele. W dyskusji nad pomysłem przywoływany jest przykład m. in. Polski.

Zakaz handlu w niektóre niedziele obowiązuje w Polsce od marca tego roku
Zakaz handlu w niektóre niedziele obowiązuje w Polsce od marca tego roku (Piotr Kamionka/Reporter)
bDzBJYCZ

Petycja to oficjalny dokument, który pojawił się na stronie ukraińskiej głowy państwa. Jednak żeby zajął nią się Petro Poroszenko, potrzeba, aby poparło ją 25 tys. osób. I musi to nastąpić w ciągu najbliższych 91 dni.

Inicjatorem petycji jest niejaki Bogdan Pestrushko. Według "Wiadomości Handlowych"twierdzi on, że niedziela ustawowo wolna od handlu przyczyni się do rozwoju wartości rodzinnych, gdyż obywatele będą mieli więcej czasu na rodzinne spacery czy pikniki. Czyli jest to argumentacja bardzo podobna do tej, której byliśmy świadkami w Polsce.

Zobacz także: Minister Elżbietra Rafalska i Główny Inspektor Pracy o proteście pracowników inspekcji
bDzBJYDb

Ukraiński serwis politeka.net uważa, że wprowadzenie obostrzeń w handlu byłoby „kolejnym krokiem” we wprowadzaniu u naszego wschodniego sąsiada europejskich standardów. I wśród przykładów, gdzie działa takie rozwiązanie wymienia, oprócz Niemiec czy Francji, także Polskę.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuję w Polsce od marca tego roku. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy kalendarz, gdzie zaznaczyliśmy wszystkie niedziele, w które obowiązuje zakaz handlu. Znajdziecie go pod tym adresem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzBJYDh
bDzBJYDC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(97)
Legat
3 lata temu
Od poniedzialku do piatku wolne a weekend praca i wtedy byloby sprawiedliwie.
zapatrzeni i ...
3 lata temu
- Zacznijmy czerpać wzorce z Niemiec najpierw wprowadzając ; - bezpłatną gęstą sieć autostrad - place i emerytury tylko 1/2 mniejsze - przynajmniej 8 % PKB na służbę zdrowia -kwotę wolna od podatków min 20 000 zł - aborcję na życzenie -In vitro refundowane Dopiero wtedy fantazjujmy na temat dezorganizacji gospodarki i zamykania sklepów w niedzielę . DLACZEGO zawsze wprowadzamy NAJGORSZE wzorce ,a nie zaczynamy do tych dobrych jw.??
czy ?
3 lata temu
Ja się zastanawiam ,czy ta ustawa zakazująca jednym ,a pozwalająca innym na pracę w niedziele jest zgodna z KONSTYTUCJĄ ,a przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. Konstytucja Art. 32. 1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze
bDzBJYDD
ideologia
3 lata temu
Zamknięcie sklepów w niedziele i zakaz pracy handlu pod rygorem sankcji , nawet dla tych co CHCĄ pracować , .świadczy tylko i wyłącznie o ideologicznych przesłankach wprowadzenia tego zakazu.
polak zwykły
3 lata temu
hipokryto, tylko w tygodniu idź do kina, kawiarni, zoo, muzeum, restauracji, kwiaciarni, fryzjera, siłowni, tylko w tygodniu idź na basen, mecz piłkarski, kurs salsy, koncert, tylko w tygodniu korzystaj ze stacji benzynowej, telewizji, spa, infolinii, internetu............. z tego wszystkiego NIE MUSISZ korzystać w niedzielę! Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie?.
...
Następna strona