Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraińcy chcą zakazu handlu w niedziele. Jest petycja

Do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko wpłynęła petycja o wprowadzenie w kraju zakazu handlu w niedziele. W dyskusji nad pomysłem przywoływany jest przykład m. in. Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/Reporter)
Zakaz handlu w niektóre niedziele obowiązuje w Polsce od marca tego roku

Petycja to oficjalny dokument, który pojawił się na stronie ukraińskiej głowy państwa. Jednak żeby zajął nią się Petro Poroszenko, potrzeba, aby poparło ją 25 tys. osób. I musi to nastąpić w ciągu najbliższych 91 dni.

Inicjatorem petycji jest niejaki Bogdan Pestrushko. Według "Wiadomości Handlowych"twierdzi on, że niedziela ustawowo wolna od handlu przyczyni się do rozwoju wartości rodzinnych, gdyż obywatele będą mieli więcej czasu na rodzinne spacery czy pikniki. Czyli jest to argumentacja bardzo podobna do tej, której byliśmy świadkami w Polsce.

Minister Elżbietra Rafalska i Główny Inspektor Pracy o proteście pracowników inspekcji

Ukraiński serwis politeka.net uważa, że wprowadzenie obostrzeń w handlu byłoby „kolejnym krokiem” we wprowadzaniu u naszego wschodniego sąsiada europejskich standardów. I wśród przykładów, gdzie działa takie rozwiązanie wymienia, oprócz Niemiec czy Francji, także Polskę.

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuję w Polsce od marca tego roku. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy kalendarz, gdzie zaznaczyliśmy wszystkie niedziele, w które obowiązuje zakaz handlu. Znajdziecie go pod tym adresem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2018

xxxZakazać wszystkiego. A gdzie wolność wyboru?

10-05-2018

AaMam nadzieję że takiego błędu nie popełnia rodzinne spacery parodia po piątku i sobocie pracując do wieczora człowiek ma dość i w niedziele odpoczywa … Czytaj całość

10-05-2018

macaronBrawo, tzw. Zachód już dawno nie handluje w niedzielę i żyje im się o niebo lepiej niż nam

Rozwiń komentarze (97)