Notowania

handel z ukrainą
22.04.2011 14:10

Ukraina nie chce unii celnej z Rosją

Do wstąpienia do rosyjsko-białorusko-kazachskiej unii celnej zachęca Ukrainę premier Rosji Władimir Putin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tgraham/CC/Flickr)

Ukraina nie prowadzi rozmów o przystąpieniu do unii celnej z Rosją, Białorusią i Kazachstanem - zapewnił szef ukraińskiej dyplomacji Kostiantyn Hryszczenko.

Przemawiając w Radzie Najwyższej Ukrainy minister przekazał parlamentarzystom, że Kijów współpracuje z unią celną poza ramami członkostwa w tej organizacji.

- _ Żadne warunki odnośnie wejścia Ukrainy do unii celnej nie były wysuwane. Było tylko życzenie, by widzieć Ukrainę wśród członków tej unii _ - podkreślił Hryszczenko. - _ Prowadzimy profesjonalny dialog z członkami unii celnej, by chronić nasze interesy narodowe i interesy naszych producentów _ - dodał szef MSZ.

Zadeklarował jednocześnie, że Ukraina gotowa jest rozmawiać z unią celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu o strefie wolnego handlu, gdyż obecnie posiada umowy o wolnym handlu, podpisane z każdym z tych krajów oddzielnie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t30698.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;o;euro;juz;nie;tak;optymistycznie,90,0,806746.html) Ukraina o Euro już nie tak optymistycznie
Hryszczenko wskazał, że rozmowy o strefie wolnego handlu z unią celną nie przeczą prowadzonym obecnie negocjacjom o powołaniu strefy wolnego handlu Ukraina-Unia Europejska. Minister powtórzył, że integracja europejska nadal pozostaje priorytetem ukraińskiej polityki zagranicznej.

Do wstąpienia do rosyjsko-białorusko-kazachskiej unii celnej zachęca Ukrainę premier Rosji Władimir Putin. Będąc niedawno w Kijowie oświadczył on, że UE nie ochroni ukraińskich interesów tak dobrze, jak właśnie unia celna z trzema krajami poradzieckimi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t96378.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;tym;roku;final;negocjacji;ukrainy;z;ue,88,0,814424.html) W tym roku finał negocjacji Ukrainy z UE? Unia Europejska i Ukraina chcą, by negocjacje w sprawie umowy stowarzyszeniowej zakończyły się jeszcze w tym roku - oświadczył w poniedziałek w Kijowie przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t137360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/postawil;sie;rosji;nie;bedzie;unii;celnej,242,0,811506.html) Postawił się Rosji, nie będzie unii celnej Wiktor Janukowycz dąży do integracji Ukrainy z Unią Europejską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/umowy;tymoszenko;pod;lupa;sledczych,146,0,810386.html) Umowy Tymoszenko pod lupą śledczych Ukraińska prokuratura generalna wszczęła kolejne śledztwo przeciwko byłej premier.
Tagi: handel z ukrainą, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz