Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina o Euro już nie tak optymistycznie

0
Podziel się

Nie wszystkie plany zostaną zrealizowane, przede wszystkim te dotyczące infrastruktury drogowej.

Ukraina o Euro już nie tak optymistycznie
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDAePfZx

Wicepremier do spraw Euro 2012 i minister infrastruktury Borys Kolesnikow przyznał, że Ukraina musiała skorygować swoje plany przygotowań do Mistrzostw. Zapewnia jednak, że wszystkie obiekty, które muszą być gotowe na Euro 2012 zostaną oddane w terminie.

Na podsumowującej pierwszy rok u władzy konferencji Borys Kolesnikow z dumą prezentował zdjęcia stadionów i lotnisk z wiosny tego roku i porównywał je z tymi z zeszłej zimy, gdzie widać puste place budowy. Wicepremier podkreślił, że właściwie wszystkie obiekty są przygotowywane zgodnie z grafikiem, poza kijowskim stadionem Olimpijskim.

- _ Mamy dwie możliwe daty otwarcia: sierpień i październik. Są 2 miesiące opóźnienia z powodu kłopotów z dostawą części dachu dla niemieckiej firmy, która go buduje _- powiedział. Borys Kolesnikow przyznał też, że nie wszystkie plany zostaną zrealizowane, przede wszystkim te dotyczące infrastruktury drogowej.

bDAePfZz

- _ Trasa Lwów - Krakowiec będzie wyremontowana, a nie wybudowana nowa, ani z polskiej ani z ukraińskiej strony nikt nie nadąża. Dwie trasy z Kijowa do granicy z Polską, czyli północna i przez Żytomierz, będą wyremontowane. Dat nie mogę podać, będzie to październik albo maj następnego roku _- powiedział minister.

Szykują się za to duże zmiany na kolei, za rok mają zostać otwarte nowe ekspresowe połączenia między Kijowem a Lwowem, Charkowem i Donieckiem. Na przykład podróż z tego ostatniego miasta do stolicy (ponad 600 km) ma zająć jedynie 6 godzin, czyli dwukrotnie mniej niż obecnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t128924.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;zapewnia;zdazymy;na;euro,137,0,802697.html) Ukraina zapewnia: Zdążymy na Euro W ukraińskich mediach coraz częściej pojawiają się informacje dotyczące opóźnień w przygotowaniach do Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t94080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;tnie;wydatki;na;euro;2012,246,0,775926.html) Ukraina tnie wydatki na Euro 2012 Rząd zamierza zrezygnować z niektórych obiektów przygotowywanych na mistrzostwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/euro;2012;latwiejsza;podroz;na;ukraine,214,0,770774.html) Euro 2012: Łatwiejsza podróż na Ukrainę? Prace trwają. Polski rząd stara się o otwarcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą.
bDAePgaa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)