Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
08.07.2005 14:58

Ukraina przedłużyła czasowe zniesienie wiz dla obywateli państw UE

Władze Ukrainy przedłużą obowiązywanie dekretu prezydenta Wiktora Juszczenki o czasowym zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli UE i Szwajcarii, jadących na Ukrainę

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował w piątek Markijan Łubkiwski, zastępca sekretarza państwowego (szefa administracji prezydenta) Ukrainy.

1 maja Ukraina jednostronnie zniosła na cztery miesiące wizy dla obywateli Unii Europejskiej i Szwajcarii, m.in. ze względu na konkurs piosenki Eurowizja-2005, który odbył się w Kijowie. Dekret prezydenta Juszczenki w tej sprawie miał obowiązywać do 1 września.

"Po 1 września ruch bezwizowy dla obywateli UE i Szwajcarii będzie przedłużony bezterminowo" - powiedział Łubkiwski na konferencji prasowej w Kijowie.

Ukraińskie władze oświadczały wcześniej, że jeśli eksperyment z jednostronnym wprowadzeniem ruchu bezwizowego między Ukrainą i UE oraz Szwajcarią odniesie sukces, czas obowiązywania dekretu będzie przedłużony.

W odpowiedzi na gest Kijowa opłaty za wizy dla Ukraińców czasowo zniosły Czechy, Słowacja, Estonia i Łotwa. Polacy od początku podróżują na Ukrainę bez wiz, w zamian za co Ukraińcy otrzymują polską wizę bezpłatnie.

W ubiegłym tygodniu Ukraina zniosła również obowiązek wizowy wobec obywateli USA, odwiedzających ten kraj powtórnie po nie więcej niż sześciu miesiącach i zamierzających pozostać nie dłużej niż 90 dni.

Tagi: ukraina, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz