Notowania

pomoc humanitarna
03.02.2014 18:54

Ukraina: Transport pomocy humanitarnej z Polski zablokowany

Są wątpliwości, czy pomoc trafi do ludzi dla których została ona przeznaczona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Ukraińskie służby blokują transport pomocy humanitarnej z Polski. Tir wypełniony 11 tonami ciepłych ubrań, śpiworów, łóżek polowych i środków opatrunkowych,choć przekroczył granicę w Dorohusku, to nie przeszedł odprawy celnej w Kijowie.

W tej sytuacji rozdanie zebranych darów protestującym na Majdanie nie będzie na razie możliwe - mówi Ksiądz Stefan Batruch z Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza, który zorganizował transport. Jego zdaniem władze wydały wskazówki, żeby nie przyjmować żadnej pomocy humanitarnej.

Rzeczy z niewyjaśnionych przyczyn odprawę celną przejdą w magazynie fundacji, do której polska organizacja zaadresowała transport, a nie przy urzędzie celnym. Paczki z ciepłą odzieżą trzeba było wyładować do magazynu - mówi w rozmowie z naszym reporterem Andrzej Gabrow zajmujący się samoobroną Majdanu i odpowiedzialny za ochronę transportu z Polski.

- _ To nie jest normalny magazyn celny _ - mówi. Ma wątpliwości, czy to co było wyładowane, później trafi do ludzi dla których zostało przeznaczone. Transport pomocy humanitarnej, aby mógł trafić do marznących ludzi zgromadzonych na Majdanie, oprócz odprawy cennej, musi zostać zaakceptowany przez 8 ukraińskich ministerstw.Jutro w sprawie transportu mają interweniować opozycyjni deputowani.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m296263.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sytuacja;na;ukrainie;nie;potrzebujemy;lidera,47,0,1471279.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Kliczko wygwizdany przez manifestantów ]( http://news.money.pl/artykul/sytuacja;na;ukrainie;nie;potrzebujemy;lidera,47,0,1471279.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/149/m296341.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamieszki;na;ukraine;mieszane;reakcje;majdanu;na;liderow;opozycji,93,0,1470813.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Majdan znów wypełniony. Przemówili liderzy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamieszki;na;ukraine;mieszane;reakcje;majdanu;na;liderow;opozycji,93,0,1470813.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m296326.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;na;ukrainie;to;jest;roztanczona;rewolucja,212,0,1470676.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Zabawa na Majdanie. Życie kulturalne kwitnie ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;na;ukrainie;to;jest;roztanczona;rewolucja,212,0,1470676.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m285681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/siemoniak;o;monachium;mocny;glos;usa;i;nato,28,0,1470492.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Siemoniak zadowolony z wizyty w Monachium ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/siemoniak;o;monachium;mocny;glos;usa;i;nato,28,0,1470492.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: pomoc humanitarna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz