Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
09.04.2018 12:34

Ukraińcy do Polski, Polacy do Czech. Rośnie zapotrzebowanie na pracę tymczasową

Work Service szacuje, że w tym roku zapotrzebowanie na pracę tymczasową dynamicznie wzrośnie i firma oczekuje także podwojenia liczby wyrekrutowanych pracowników w ramach działalności transgranicznej, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MIKOLAJ NOWACKI/FOTONOVA)

Work Service szacuje, że w tym roku zapotrzebowanie na pracę tymczasową dynamicznie wzrośnie i firma oczekuje także podwojenia liczby rekrutowanych pracowników w ramach działalności transgranicznej, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego.

- Spodziewamy się podwojenia działalności transgranicznej we wszystkich wymiarach tzn. wysyłania Ukraińców do Polski, Polaków do Czech, czy Niemiec, to wszystko mnożymy razy dwa w stosunku do ubiegłego roku - powiedział Witucki podczas telekonferencji.

Dodał, że w ubiegłym roku firma w ramach transgranicznej działalności wysłała 4 tys. Ukraińców do Polski, a teraz już ma zamówienia na kolejne 2 tys. osób.

- W związku z rosnącym zapotrzebowaniem, otwieramy nowe możliwości tzn. poszukujemy pracowników z Ukrainy nie tylko na tymczasowe umowy, ale także stałe umowy np. do branży budowlanej. Nasza firma na Ukrainie, która rozpoczęła właśnie działalność rekrutuje 400 pracowników miesięcznie - dodał.

Zobacz także: Polacy w Wielkiej Brytanii. Jaka przyszłość po Brexicie?

Według niego sytuacje poprawią także spodziewane zmiany w prawie w Polsce, które mają wejść w drugiej połowie roku, gdzie oczekuje się 12-miesięcznego zamiast 6-miesięcznego zezwolenia na prace.

- W ubiegłym roku wysłaliśmy do Czech z Polski ponad 1 tys. pracowników, w tej chwili już mamy wyrekrutowanych 800 osób i oczekujemy, że ta liczba w tym roku wzrośnie do 2 tys. Poza tym notujemy wysokie zapotrzebowanie na pracę z Niemiec i w przygotowaniu mamy kolejnych 1 tys. pracowników - powiedział Witucki.

W ubiegłym roku z Polski do Niemiec wysłanych zostało ponad 2 tys. pracowników. Spółka planuje także uruchomienie w tym roku nowych linii transgranicznych z Bułgarii, Chorwacji i Macedonii.

Ze wstępnych danych finansowych za 2017 rok wynika, że przychody Grupy Work Service wzrosły o 7,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej i osiągnęły poziom ponad 2,6 mld złotych. Z wyłączeniem wyniku IT Kontrakt, który od połowy roku nie należy do grupy, dynamika wzrostu ze sprzedaży usług wyniosła 11,5 proc. r/r.

- Pełne dane po audycie za 2017 rok opublikujemy 27 kwietnia br - powiedział Witucki.

Witucki przypomniał także, że pod koniec marca bieżącego roku spółka zawarła przedwstępną umowę zbycia udziałów w grupie Exact Systems. - Tylko dzięki tej ostatniej aktywności zredukujemy nasze zadłużenie o 140 mln zł i liczymy, że ta transakcja powinna zakończyć się do końca czerwca - dodał prezes.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Tagi: praca, praca tymczasowa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2018

EkonomCo dziennie będziecie pisać o ukraincach i tanich pracownikach. Jest tyle Polaków za granicą doprowadzić do pensji minimalnej 1000 euro a … Czytaj całość

10-04-2018

RonWork service..... 13zl brutto/h i umowy na podpisywane co miesiąc. Tak funkcjonuje ta firma. Banda złodziei......!!!

09-04-2018

plNiemcy i Holendrzy nie otwierają się na rynek ukraiński i nikt o dyskryminacji tam nie mówi" - ,,. Zresztą, kiedy Ukraińcy staną się zbyt drodzy, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)