Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińcy nie chcą oddać Rosji magistrali gazociągowej

0
Podziel się:

Prawie 60 procent mieszkańców Ukrainy jest zdania, że ukraińska sieć transportu gazowego powinna zostać w posiadaniu państwa .

Ukraińcy nie chcą oddać Rosji magistrali gazociągowej
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)
bESuvrSd

Prawie 60 procent mieszkańców Ukrainy jest zdania, że ukraińska sieć transportu gazowego powinna zostać w posiadaniu państwa - podała agencja informacyjna Interfax-Ukraina.

Takie wyniki przedstawiła niezależna ukraińska agencja badawcza Center Razumkowa, która przeprowadziła sondę na temat, jak lepiej postąpić, jeśli Rosja zaoferuje Ukrainie tańszy gaz, w zamian za przekazanie krajowego systemu gazociągów.

59,9 proc. respondentów uważa, że ukraińska magistrala gazociągowa powinna pozostać w rękach państwa.

bESuvrSf

Jednocześnie 15,2 proc. ankietowanych uważa, że gazociągami powinno zarządzać konsorcjum, w które by weszły przedstawiciele Rosji, Ukrainy i Unii Europejskiej.

Kolejne 12,3 proc. respondentów jest zdania, że Rosjanie mogli by korzystać z ukraińskiej sieci transportu gazowego na zasadzie wynajmu w zamian za ulgi cenowe na gaz. Zaledwie 2,7 proc. osób jest przekonanych, że gazociągi trzeba prywatyzować, zaś państwo nie powinno się wtrącać do tego tematu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nie przepuści Ukrainie. Jest zbyt ważna Dla Rosji kluczowe jest zabezpieczenie najtańszych dróg transportu, które wiodą przez Ukrainę i dlatego stara się o kontrolę ukraińskiego systemu gazociągów tranzytowych.
Europejski gaz tańszy niż rosyjski? W styczniu 2013 roku NAK Naftogaz Ukrainy importował w rewersie z Europy przez Polskę 46,7 mln metrów sześć. gazu, za który zapłacił 390 dolarów za tys.m. sześć.
Ukraina stawia warunki i ostrzega Rosję 280 dolarów za tysiąc metrów sześciennych gazu - to maksymalna cena, którą Ukraina gotowa jest zapłacić w drugiej połowie roku.
bESuvrSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)