Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia Europejska przekaże Białorusi 1,5 mln euro na walkę z chorobami dzikich zwierząt

0
Podziel się:

Pieniądze trafią na walkę z chorobami dzikich zwierząt - poinformowała w środę agencja Interfax-Zapad.

Unia Europejska przekaże Białorusi 1,5 mln euro na walkę z chorobami dzikich zwierząt
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bELmJYWd

Białoruś otrzyma z Unii Europejskiej bezzwrotną pomoc finansową o wysokości 1,5 mln euro na walkę z chorobami dzikich zwierząt - poinformowała w środę agencja Interfax-Zapad, powołując się na przedstawiciela ambasady Białorusi we Francji.

Do podpisania odpowiednich dokumentów pomiędzy białoruskim ministerstwem rolnictwa a służbami weterynaryjnymi Litwy oraz Łotwy doszło we wtorek w Paryżu.

- Porozumienia dotyczą dostarczenia bezzwrotnej pomocy finansowej Unii Europejskiej w celu walki z chorobami dzikich zwierząt na terytorium Białorusi w 2015 roku. Łączna suma pomocy UE w ramach dwóch porozumień wynosi około 1,5 mln euro - podało wspomniane źródło.

bELmJYWf

Przedstawiciel białoruskiej ambasady zaznaczył, że współpraca między służbami weterynaryjnymi Białorusi, Litwy i Łotwy trwa już pięć lat i dała pozytywne rezultaty w postaci spadku przypadków zachorowań dzikich zwierząt na terytorium Białorusi.

Białoruś walczyła w ostatnich latach z afrykańskim pomorem świń. Dwa ogniska tej choroby wykryto w 2013 roku: w obwodzie grodzieńskim na zachodzie kraju oraz w obwodzie witebskim - na północy. Przystąpiono wówczas do masowego wybijania trzody chlewnej w tych obwodach, a także do odstrzału dzików. Według danych państwowego urzędu statystycznego Biełstat w ciągu roku pogłowie świń w kraju spadło o prawie 20 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

bELmJYWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)