Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK dostanie dodatkowo 5 milionów złotych

0
Podziel się:

Według ministra finansów ochrona konsumentów w relacjach z instytucjami finansowymi odgrywa na świecie coraz większą rolę.

UOKiK dostanie dodatkowo 5 milionów złotych
(Fotolia)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dostanie dodatkowe 5 milionów złotych, by lepiej chronić tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez instytucje finansowe. Decyzję o dofinansowaniu podjęła premier Ewa Kopacz.

O dodatkowych środkach poinformował w sejmie minister finansów Mateusz Szczurek, który powiedział, że rząd wspiera słabszą stronę umów z instytucjami finansowymi.

Szef resortu finansów poinformował, że dodatkowe pieniądze będą pochodzić z rezerwy ogólnej. Dofinansowanie oznacza zwiększenie budżetu UOKiK o około 10 procent.

Według ministra finansów ochrona konsumentów w relacjach z instytucjami finansowymi odgrywa na świecie coraz większą rolę.

Dziś podczas sejmowej komisji finansów publicznych przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informowali posłów o kondycji sektora bankowego po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam frankowicze mogą się poskarżyć na bank Kredytobiorcy, którym bank nie chce uwzględnić ujemnego wskaźnika LIBOR lub żąda dodatkowego zabezpieczenia kredytu, powinni zwrócić się do UOKiK-u.
Pomoc dla kopalń. UOKiK: zgodna z prawem, ale... Zdaniem UOKiK problematyczne są artykuły ustawy, które mówią o prowadzeniu działalności górniczej w likwidowanych kopalniach
UOKiK sprawdzi banki i to, co stało się na rynku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta sprawdzi działanie banków, które udzielały kredytów we frankach szwajcarskich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)