Notowania

działalność skok
10.01.2013 12:21

UOKiK: Ponad 1,3 mln zł kary dla SKOK-u im. F. Stefczyka

Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do sądu - zaznaczył UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hr.icio/CC/Flickr)

Karę w wysokości ponad 1,3 mln zł nałożyła prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma SKOK im. F. Stefczyka w Gdyni za wprowadzenie konsumentów w błąd w kampanii reklamowej - poinformował w komunikacie UOKiK.

Jak podał Urząd, SKOK im. Stefczyka w kampanii reklamowej pod hasłem _ Zapisz się za darmo do końca sierpnia i za darmo przelewaj pieniądze w oddziale _ wprowadził konsumentów w błąd. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na Kasę została nałożona kara w wysokości 1 mln 300 tys. 862 zł.

Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do sądu - zaznaczył UOKiK.

Jak podał Urząd, w ramach zakwestionowanej kampanii, prowadzonej w telewizji, radiu, prasie, internecie, w formie ulotek, SMSów i e-maili SKOK im. Stefczyka zachęcał do uzyskania członkostwa w kasie oraz otwarcia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Ofertę promowano od 1 czerwca do 31 sierpnia 2012 r. m.in. hasłami _ Zapisz się za darmo do końca sierpnia i za darmo przelewaj pieniądze w oddziale _; _ 0 zł za przelewy w oddziale _.

Zdaniem UOKiK na podstawie tych haseł konsumenci mogli odnieść wrażenie, że będą mogli za darmo dokonywać przelewów, gdy założą konto. Jak się okazało, w rzeczywistości nowy członek mógł wykonywać darmowe przelewy tylko do końca sierpnia, czyli w czasie obowiązywania promocji. W opinii Urzędu gdyby konsumenci mieli rzetelne informacje o okresie obowiązywania oferty, mogliby nie skorzystać z usług SKOK im. F. Stefczyka.

Czytaj więcej o działaniu UOKiK w Money.pl
Wielkie przejęcie na rynku nieruchomości UOKiK wyraził zgodę na przejęcie przez cypryjską spółkę kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości.
UOKiK ukarał nieuczciwe firmy. Zobacz, które Najwięcej, bo prawie 14 milionów zapłaci firma Kronopol, która produkuje płyty drewnopodobne.
Tagi: działalność skok, skok, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz