Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UOKiK prześwietli ofertę nc+? Na razie się przygląda

0
Podziel się:

Klientom nie podobają się przymusowe zmiany narzucone przez właścicieli platformy.

UOKiK prześwietli ofertę nc+? Na razie się przygląda
(ronen/iStockphoto)
bESYyDvV

UOKiK analizuje skargi, jakie trafiły od klientów, którym nie podobają się przymusowe zmiany narzucone przez nową platformę nc+.

_ - Wpłynęły do nas dwie skargi. Klienci nc+ skarżą się w nich na podwyżkę abonamentu. Na razie nie podjęliśmy żadnych działań, analizujemy pisma - _mówi Money.pl Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

Oprócz tej wypowiedzi UOKiK podkreśla, że prawo nie zabrania przedsiębiorcom zmiany istotnych warunków umowy, takich jak cena czy liczba kanałów. W takim przypadku mają obowiązek dać konsumentowi możliwość odstąpienia od umowy, jeżeli nie zgadza się na nowe warunki.

bESYyDvX

Abonenci _ Cyfry+ _ i _ n _ najbardziej krytykują brak elastyczności nowej oferty, na przykład pełny dostęp do Canal+ tylko w najdroższych pakietach, brak tematycznych kanałów własnych w niższych pakietach, oraz zmuszanie do migracji do nowej platformy NC+ na niekorzystnych warunkach. Abonenci otrzymują listownie informacje o automatycznej migracji do nowych promocji, za wyższe ceny i na okres 18 miesięcy. Abonenci są jednak niezadowoleni nie tylko z jakości nowych produktów, czemu dają upust na portalach społecznościowych. Profil na Facebooku _ Antync+ _ ma już ponad 16 tys. fanów. To połowa osób, które polubiły funpage NC+ na Facebooku.

NC+ reaguje na ostrą krytykę internautów. Prezes platformy cyfrowej Julien Verley zapowiada, że w ciągu kilku dni NC+ odpowie na wszystkie wątpliwości klientów. _ - Z żalem przyznajemy, że mieliśmy problemy komunikacyjne, które spowodowały niezadowolenie części naszych klientów - _oświadczył w komunikacie rozesłanym do medium Julien Verley, prezes NC+. Teraz na pocieszenie wszystkim abonentom n i Cyfry+ NC+ udostępnia swoje kanały tematyczne, za darmo, na trzy miesiące. Od czwartku 28 marca wszyscy abonenci platformy N przez trzy miesiące będą mieli dostęp do kanałów MiniMini+ HD, Ale Kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, TeleToon+ HD, natomiast klienci Cyfry+ - do nSport.

Platforma nC+ powstała z połączenia Cyfry+ i n. nC+ oferuje 50 kanałów nadawanych w jakości HD. W ramach oferty znalazły się nSport HD, sześć kanałów premium pod marką Canal+, kanały tematyczne Canal+ Cyfrowego: Ale kino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, MiniMini+ HD, teleTOON+ HD, Hyper+ HD oraz stacje Grupy TVN: TVN HD, TVN7 HD, TVN24 HD, TVN Style HD i TVN Turbo HD. Oferta platformy nC+ składa się z sześciu pakietów w cenach 39, 59, 79, 99, 119 i 199 zł.

Ponadto każdy pakiet można rozszerzyć o wszystkie kanały ze stajni HBO i HBO OD – czyli selekcję filmów na żądanie. Nowością jest dekoder MediaBox+ z nagrywarką i możliwością podłączenia do internetu. Został wyprodukowany przez firmę ADB, która dotąd dostarczała sprzęt platformie n. Nowy operator ma oferować też aplikację mobilną oraz obszerną ofertę wideo na żądanie. Platformę nC+ zamawiać można w punktach sprzedaży i przez internet.

bESYyDwd
Czytaj więcej w Money.pl
Polacy coraz częściej donoszą na banki Większość skarg dotyczy kredytów konsumenckich i pożyczek, obsługi rachunków oraz jakości obsługi klientów.
Wiceprezes nC+ się broni: Nie przesadziliśmy z cenami Beata Mońka odpowiada na trudne pytania o ofertę i cennik nowej platformy telewizyjnej.
bESYyDwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)