Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Upadek biura podróży. 750 klientów OK Services Travel poza granicą kraju

0
Podziel się:

Bielska firma zamierza ogłosić niewypłacalność, a następnie upadłość.

Upadek biura podróży. 750 klientów OK Services Travel poza granicą kraju
(PAP/Andrzej Grygiel)

Bielskie biuro podróży OK Services Travel zamierza ogłosić niewypłacalność, a następnie upadłość. Poza granicami kraju jest obecnie około 750 klientów tej firmy. Od czwartku pierwsi z nich mają wracać do Polski - wynika z informacji Polskiej Izby Turystyki.

Prezes śląskiego oddziału PIT Grzegorz Chmielewski powiedział, że rozmawiał telefonicznie z szefową bielskiej firmy. Według przekazanej przez nią informacji, biuro jeszcze w czwartek ogłosi niewypłacalność, a w ciągu dwóch tygodni - upadłość. - _ Według przekazanej mi informacji, problemy finansowe biura są wynikiem niewystarczającej ilości sprzedanych wycieczek _ - dodał.

Pozostający za granicą klienci, którzy pojechali z tym biurem do Bułgarii, Grecji i Chorwacji, będą musieli skrócić wypoczynek. W rozmowie z prezesem szefowa bielskiej firmy zadeklarowała, że - na tyle, na ile to będzie możliwe - będzie starała się sprowadzić turystów na własny koszt. Wiele wskazuje jednak na to, że konieczne będzie skorzystanie z zabezpieczenia finansowego. Według Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych w przypadku OK Services Travel wynosi ono 58 tys. zł.

_ - Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się w sposób cywilizowany. Według zapewnień szefowej firmy rachunki są opłacone i nikt nie zostanie wystawiony przed hotel do czasu zorganizowania powrotu _ - powiedział Chmielewski. Zwrócił uwagę, że poza turystami, którzy muszą skrócić pobyt, kłopoty finansowe bielskiego biura dotkną także tych, którzy podpisali umowy dotyczące wypoczynku.

Prawdopodobnie chodzi o ponad tysiąc osób. Prezes powiedział, że dotychczas nie było żadnych sygnałów o kłopotach finansowych OK Services Travel. Nie było też skarg klientów ani kontrahentów na tego organizatora wyjazdów. Informacja o problemach firmy pojawiła się dopiero w środę. Na stronie internetowej biura zamieszczono informację o odwołaniu wyjazdów do Bułgarii, Chorwacji i na grecką wyspę Korfu. W ogłoszeniu firma poprosiła klientów, by nie przychodzili na miejsce zbiórek.

Rzeczniczka marszałka woj. śląskiego Aleksandra Marzyńska powiedziała, że biuro nie informowało urzędu o swoich kłopotach. - _ O sprawie dowiedzieliśmy się od dziennikarzy, z którymi skontaktowali się klienci biura i ze strony internetowej OK Services Travel _ - powiedziała.

Biuro Podróży OK Services Travel na stronie internetowej informuje, że jest organizatorem wyjazdów autokarowych. Jest zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki. Wystawcą gwarancji ubezpieczeniowej jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa SA.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne biuro podróży zbankrutowało Biuro podróży organizowało wycieczki głównie do Egiptu, Tunezji, a także na Rodos i Kretę. Obecnie za granicą jest 150 klientów.
Są decyzje w sprawie turystycznego bankruta Ujawniono, do kiedy większość przebywających za granicą klientów biura, powinna wrócić do Polski.
Turyści znowu pozostawieni sami sobie? Ministerstwo Sportu i Turystyki nie przygotowało na czas przepisów o turystycznym funduszu gwarancyjnym. Kto będzie sprowadzał podróżnych do kraju?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)