Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wakacje
20.10.2014 19:45

Urlop w Polsce. Coraz chętniej spędzamy urlop w kraju

To zasługa dobrej infrastruktury, ale regiony już nauczyły się przyciągać turystów podkreśla prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ciągu ostatnich trzech lat o połowę wzrosła liczba Polaków, którzy spędzają urlop w kraju. Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że coraz chętniej wybieramy kraj na miejsce wypoczynku.

To zasługa dobrej infrastruktury, ale regiony już nauczyły się przyciągać turystów podkreśla prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke. Polska stała się coraz bardziej dostępna, po EURO 2012 mamy coraz więcej do zaoferowania, dodaje prezes.

Na Lubelszczyźnie można spędzić bajkowy urlop, oderwać się od codzienności - to dziś najważniejsze - zaznacza Dorota Lachowska, dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Czyste powietrze, fantastyczna przyroda niezwykłe gatunki zwierząt i roślin - my to mamy na co dzień. Możemy zaproponować na przykład spływy kajakowe, rzeką Bug, Wieprzem lub mniejszymi rzekami - wylicza Lachowska.

Małopolska stawia na pokazanie tego co zmieniło się w regionie wyjaśnia Paweł Mierniczak dyrektor Biura Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nie tylko Zakopane jest świetnie przygotowane dla narciarzy, dzisiaj jest wiele takich ośrodków z basenami termalnymi i rozbudowaną ofertą, nie trzeba wyjeżdżać na Słowację - tłumaczy Mierniczak.

Polska Organizacja Turystyczna po raz pierwszy w swojej historii przeprowadziła kampanię promującą 16 województw. W październiku pojawiły się plakaty pokazujące to, co najlepszego ma każdy z regionów. Akcja została przeprowadzona pod hasłem _ Bajkowy urlop w Polsce _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wakacje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz