Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urs
17.03.2017 12:46

Ursus kontynuuje podbój Afryki. Teraz kolej na Algierię

Ursus podpisał ze spółką Karmag Industrie z Algierii umowę o współpracy. Utworzone zostanie polsko-algierskie joint-venture, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją i serwisem ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i w innych rynkach afrykańskich. To trzeci rynek Czarnego Lądu, na który wchodzi Ursus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus S.A.)

Ursus podpisał ze spółką Karmag Industrie z Algierii umowę o współpracy. Utworzone zostanie polsko-algierskie joint-venture, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją i serwisem ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i w innych rynkach afrykańskich. To trzeci rynek Czarnego Lądu, na który wchodzi Ursus.

- Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju Ursusa. Afryka to kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym, demograficznym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju. Co więcej, rośnie siła nabywcza obywateli tego kontynentu. Dla nas oznacza realne szanse na nowe kontrakty. Ursus zaoferował partnerom afrykańskim produkt dopasowany do potrzeb tamtejszego rynku, konkurencyjny pod względem jakości oraz ceny - powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

Dodał, że Algieria jest dla Ursusa bardzo ważnym krajem w kontekście możliwości dalszego rozwoju sprzedaży wyrobów do Afryki, a dotychczasowa działalność na kontynencie to dopiero początek ekspansji spółki.

- Zawarcie umowy potwierdza rosnące zaangażowanie Ursusa w realizację projektów, które przyczyniają się do mechanizacji rolnictwa w kolejnych krajach Afryki - podkreślił Zarajczyk.

Giełda zareagowała na te informacje 1,4-procentowym wzrostem kursu akcji Ursusa.

Strony ustaliły strukturę własnościową nowej spółki, zasady zarządzania i kontroli nad nią oraz aspekty organizacyjne jej działalności w Algierii. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach zawartej umowy jest prawo szwajcarskie - podał Ursus w komunikacie.

Spółka Karmag Industrie działa na rynku algierskim w branży maszyn rolniczych, realizując projekty związane ze wsparciem rolnictwa.

Przedtem Etiopia, Tanzania i Iran. Kolej na Algierię

Ursus ma zamiar zwiększyć w najbliższych 2-3 latach sprzedaż zagraniczną o 30 proc. Rośnie sprzedaż do Niemiec, na rynki skandynawskie oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak najgłośniejsze były kontrakty z krajami bardziej dla Polaków egzotycznymi .

Zaczęło się od Etiopii. W 2013 r. Ursus podpisał umowę z tamtejszym odbiorcą na dostawę 3 tys. ciągników. Kontrakt był wart 90 mln dolarów. W sierpniu 2015 r. podpisano kolejną umowę o wartości 30,5 mln dolarów, a dostawa obejmowała 174 ciągniki i 390 naczep.

W październiku 2015 roku podpisano kolejny duży kontrakt z afrykańskim krajem. Do Tanzanii Ursus dostarczył do trzeciego kwartału 2016 r. łącznie 2,4 tys. ciągników. Wartość umowy wynosiła 54 mln dolarów.

W lutym bieżącego roku przedłużono natomiastporozumienie, które zawarto rok wcześniej z Iran Tractor Manufacturing. Podjęto współpracę w zakresie wzajemnego wykorzystania przez firmy komponentów w produkcji ciągników w przedziale mocy 47-150 KM, przeznaczonych na rynki, na których obie spółki obecnie funkcjonują. Pierwsza umowa dotyczyła kupna z Iranu części do traktorów za 20 mln zł.

Tagi: urs, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2017

catA jaki mają udzaił w rynku krajowym. Te złomy nadają się tylko dla muzinów!!!

17-03-2017

SarmataKłamstwo goni kłamstwo w WP ....Polski Fiat bo jest montowany przez tanią Polską siłę roboczą ....Opel tez jest Polski ...silniki do Volkswagena i … Czytaj całość

19-03-2017

jasio23Jaki Ursus ?! To tylko nazwe ktos kupil.To nie ma zwiazku z polskim zakladem .Podobnie jest z nazwa ,,Romet ,, Junak itp.Robia pojazdy w chinach ,unas … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)