Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Ursus kontynuuje podbój Afryki. Teraz kolej na Algierię

48
Podziel się:

Ursus podpisał ze spółką Karmag Industrie z Algierii umowę o współpracy. Utworzone zostanie polsko-algierskie joint-venture, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją i serwisem ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i w innych rynkach afrykańskich. To trzeci rynek Czarnego Lądu, na który wchodzi Ursus.

Ursus kontynuuje podbój Afryki. Teraz kolej na Algierię
(Ursus S.A.)

Ursus podpisał ze spółką Karmag Industrie z Algierii umowę o współpracy. Utworzone zostanie polsko-algierskie joint-venture, które zajmie się montażem, sprzedażą, dystrybucją i serwisem ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim i w innych rynkach afrykańskich. To trzeci rynek Czarnego Lądu, na który wchodzi Ursus.

- Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju Ursusa. Afryka to kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym, demograficznym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju. Co więcej, rośnie siła nabywcza obywateli tego kontynentu. Dla nas oznacza realne szanse na nowe kontrakty. Ursus zaoferował partnerom afrykańskim produkt dopasowany do potrzeb tamtejszego rynku, konkurencyjny pod względem jakości oraz ceny - powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk.

Dodał, że Algieria jest dla Ursusa bardzo ważnym krajem w kontekście możliwości dalszego rozwoju sprzedaży wyrobów do Afryki, a dotychczasowa działalność na kontynencie to dopiero początek ekspansji spółki.

- Zawarcie umowy potwierdza rosnące zaangażowanie Ursusa w realizację projektów, które przyczyniają się do mechanizacji rolnictwa w kolejnych krajach Afryki - podkreślił Zarajczyk.

Giełda zareagowała na te informacje 1,4-procentowym wzrostem kursu akcji Ursusa.

Strony ustaliły strukturę własnościową nowej spółki, zasady zarządzania i kontroli nad nią oraz aspekty organizacyjne jej działalności w Algierii. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach zawartej umowy jest prawo szwajcarskie - podał Ursus w komunikacie.

Spółka Karmag Industrie działa na rynku algierskim w branży maszyn rolniczych, realizując projekty związane ze wsparciem rolnictwa.

Przedtem Etiopia, Tanzania i Iran. Kolej na Algierię

Ursus ma zamiar zwiększyć w najbliższych 2-3 latach sprzedaż zagraniczną o 30 proc. Rośnie sprzedaż do Niemiec, na rynki skandynawskie oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak najgłośniejsze były kontrakty z krajami bardziej dla Polaków egzotycznymi .

Zaczęło się od Etiopii. W 2013 r. Ursus podpisał umowę z tamtejszym odbiorcą na dostawę 3 tys. ciągników. Kontrakt był wart 90 mln dolarów. W sierpniu 2015 r. podpisano kolejną umowę o wartości 30,5 mln dolarów, a dostawa obejmowała 174 ciągniki i 390 naczep.

W październiku 2015 roku podpisano kolejny duży kontrakt z afrykańskim krajem. Do Tanzanii Ursus dostarczył do trzeciego kwartału 2016 r. łącznie 2,4 tys. ciągników. Wartość umowy wynosiła 54 mln dolarów.

W lutym bieżącego roku przedłużono natomiastporozumienie, które zawarto rok wcześniej z Iran Tractor Manufacturing. Podjęto współpracę w zakresie wzajemnego wykorzystania przez firmy komponentów w produkcji ciągników w przedziale mocy 47-150 KM, przeznaczonych na rynki, na których obie spółki obecnie funkcjonują. Pierwsza umowa dotyczyła kupna z Iranu części do traktorów za 20 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
Rafał
6 lat temu
Fakt jest taki że ten sprzęt nie ma nic wspólnego ze starymi c-360 i 330 i tak trwały nie będzie, na pewno do zagranicznego sprzętu mu daleko. Jednak bardzo dobrze że jednak ktoś to kupuje i są z tego pieniądze :)
Robert
6 lat temu
Niech konstruktorzy Ursusa pokażą katalog części tych naszych saper maszyn . Już ta firma produkowała taigera , o tak samo będzie z ursusami , a ten ursus c 330 niema nic wspólnego z tym szajsem jaki teraz robią , to jest propaganda sukcesu
Bo Polskie
6 lat temu
Brawo po woli nasze firmy wstają z kolan. Mój wujek ma Ursusa c 330 z budą z lat 70 za kartki i jeździ nim rok w rok bez problemów a silnik bez większych remontów hula jak nowy
dj
6 lat temu
Ursusa robią w Lublinie-tu mieszkam. Ale dochodzą słuchy o wielu awariach bo podobno wiele części jest z Chin.
suweren
6 lat temu
czy? aby napewno te ursusy to robiom w Polsce? czy to jest z chin..niech sie wypowie jakiś pracownik ursusa to sie wyjaśni..
...
Następna strona