Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urugwaj zalegalizował marihuanę

0
Podziel się:

Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował uprawianie, sprzedaż i zażywanie marihuany.

Urugwaj zalegalizował marihuanę
(PAP/EPA)

1/9

fot: PAP/EPA

Urugwaj jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował we wtorek uprawianie, sprzedaż i zażywanie marihuany. Izba wyższa parlamentu Urugwaju (Senat) uchwalił rządowy projekt ustawy w tej sprawie stosunkiem głosów 16:13.

Celem ustawy jest - jak argumentuje rząd - przejęcie z rąk przestępców tej zyskownej działalności.

Zwolennicy ustawy, niektórzy palący _ jointy _, zgromadzili się w pobliżu gmachu parlamentu w stolicy kraju Montevideo trzymając zielone balony i transparent z napisem: _ Uprawiając wolność Urugwaj rośnie _.

Ustawa przewiduje, że można będzie nabyć w licencjonowanych aptekach maksymalnie 40 gramów marihuany miesięcznie. Nabywca musi mieszkać w Urugwaju, mieć ponad 18 lat i musi być zarejestrowany w państwowej bazie danych, za pomocą której będzie monitorowana ilość zakupionego przez niego narkotyku.

Urugwajczycy będą również mogli hodować w swoich domach do 6 krzaków marihuany rocznie i powoływać kluby palaczy liczące od 15 do 45 członków. Kluby będą mogły hodować do 99 krzaków tego narkotyku rocznie.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z URUGWAJU (Euronews, ang):

Legalny zakup marihuany w aptekach będzie możliwy od kwietnia przyszłego roku. Niższa izba parlamentu uchwaliła swoją wersję ustawy w końcu lipca br.

Analitycy podkreślają, że ustawa idzie daleko dalej niż kroki podjęte w kierunku liberalizacji marihuany w Holandii, lub Hiszpanii.

Według badań opinii publicznej, 2/3 Urugwajczyków jest przeciwnych regulowaniu kwestii marihuany przez państwo.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym kraju marihuana będzie legalna Do kupna marihuany uprawnione byłyby osoby powyżej 18. roku życia. Chętni mogliby kupić do 40 gramów tej używki miesięcznie w licencjonowanych aptekach.
"To trzeźwi są nienormalni" Robert Leszczyński przekonuje, że marihuana jest wspaniała. Że bez niej i bez alkoholu ludzkość by przepadła.
"Legalizacja prostytucji rozwinie szarą strefę" Prohibicja może nie rozwiązać problemu, zaś legalizacja - spowodować rozkwit szarej strefy usług seksualnych - uważa Agnieszka Grzybek z Fundacji im. Heinricha B"lla.

Jednak prezydent Jose Mujica oświadczył, że prowadzona na całym świecie walka z przemysłem narkotykowym nie przynosi rezultatów i jego zdaniem, aparat państwowy może skuteczniej walczyć z uzależnieniami i gangami handlarzy narkotyków niż policja i wojsko.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)