Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

Urząd Skarbowy ściągnie abonament?

PiS przygotowuje projekt nadania Urzędom skarbowym uprawnień do sprawdzania, czy podatnicy opłacają abonament radiowo-telewizyjny, pisze "Rzeczpospolita".

Według dziennika projekt nowelizacji ustawy abonamentowej przygotowywany przez PiS przewiduje ściąganie abonamentu od każdego, kto opłaca rachunki za prąd. Obecnie abonamentu nie płaci ponad połowa gospodarstw domowych i 95 procent przedsiębiorstw.

"Rzeczpospolita" zauważa jednak, że ściągalność daniny na media publiczne może bardzo poprawić właśnie strach podatników przed Urzędem Skarbowym. Dziennik pisze, że projekt może być uchwalony jeszcze przed wakacjami.

Jednocześnie gazeta powołując się na przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podaje, że jeśli wpływy abonamentowe wzrosną, to Telewizja Polska będzie musiała ograniczyć emisję reklam, między innymi wokół programów dziecięcych.

abonament, telewizja, urząd skarbowy
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
zeno
109.243.6.* 2012-04-24 23:47
a ja nie mam pradu licznik zdjety juz 22 lata i co
k.w
81.190.254.* 2009-09-07 20:36
Wszystkie kanaly kodowane albo wszyscy placom od 18 lat jak za wode scieki, a co do telewizj i operatorow kamer to nich pierw sie nauczo obslugiwac sprzet bo teledysk ifestiwale oczywiscie w polsce wychodzom jagby uposledzeni nagrywali program zal D......sciska jak mozna program spartolic za pieniedze z abonamentu za co tyle pieniedzy rzedacie
mam ich w .. tyle :P
85.219.232.* 2007-05-14 17:04
Niby TVP ma misję publiczną na którą chce pieniędzy a Kultury i kanału historycznego nie udostępnia płacącym abonament - krótko mówiąc-żenada. I to ma być realizowanie misji publicznej? Raczej lansowanie szmiro-popkultury
Zobacz więcej komentarzy (79)