Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
04.03.2013 11:46

Urzędnik i inspektor budowlany aresztowani za korupcję

Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

*Zarzut przyjęcia 60 tys. zł łapówki w zamian za decyzję dokonania odbioru robót budowlanych postawiła prokuratura okręgowa w Olsztynie urzędnikowi gminy Bartoszyce i inspektorowi nadzoru budowlanego. Sąd aresztował podejrzanych; grozi im kara do 10 lat więzienia. *

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zatrzymani w sprawie korupcyjnej to podinspektor w referacie infrastruktury i budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektor nadzoru robót sanitarnych współpracujący z gminą.

Do zatrzymania doszło, gdy agenci CBA zdobyli informacje o możliwej korupcji w związku z zakończeniem budowy sieci sanitarnej, kanalizacyjnej i deszczowej przy zakładzie budżetowym gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w gminie Bartoszyce. Obaj podejrzani zażądali od wykonawcy inwestycji 60 tys. zł łapówki w zamian za zakończenie odbioru robót.

- _ Do zatrzymania doszło w trakcie prowadzenia czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy CBA. W sobotę sąd aresztował podejrzanych, a śledztwo jest w początkowej fazie i ze względu na jego dobro nie udzielamy szerszych informacji _- powiedział PAP prokurator okręgowy Jan Przybyłek.

Sekretarz gminy Bartoszyce Włodzimierz Kowalik powiedział PAP, że urząd nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji od CBA i prokuratury w sprawie prowadzonego śledztwa dotyczącego korupcji. Dodał, że nic nie wie o zatrzymaniu i aresztowaniu urzędnika i inspektora.

- _ Urzędnik, który zajmował się inwestycją przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zwolnienie przedstawił w ubiegłym tygodniu _ - podkreślił sekretarz gminy.

Czytaj więcej w Money.pl
8 lekarzy z Łodzi brało łapówki od koncernów? Lekarze mieli otrzymywać korzyści majątkowe w kwotach od tysiąca do nawet 15 tys. złotych.
CBA do likwidacji? Złożą projekt ustawy Część posłów zapowiada złożenie projektów ustaw likwidujących specsłużbę.
Pięć osób za kratami za korupcję w wojsku Zostali zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz