Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA z zadowoleniem o decyzji UE w sprawie nowych sankcji wobec Rosji

0
Podziel się:

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły gotowość przywódców
UE do nałożenia kolejnych sankcji wobec Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.

USA z zadowoleniem o decyzji UE w sprawie nowych sankcji wobec Rosji
(Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły gotowość przywódców UE do nałożenia kolejnych sankcji wobec Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie - oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Caitlin Hayden.

_ - Z zadowoleniem przyjmujemy porozumienie Rady Europejskiej w celu okazania silnego poparcia dla suwerenności Ukrainy i jej terytorialnej integralności, a także w kwestii przygotowania propozycji nowych sankcji (wobec Rosji) w ciągu najbliższych dni _ - głosi komunikat.

Według rzeczniczki, Stany Zjednoczone ściśle współpracują z Unią Europejską i innymi partnerami w celu rozliczenia Rosji za działania podejmowane na Ukrainie, które Zachód uważa za bezprawne.

Po zakończeniu unijnego szczytu w nocy z soboty na niedzielę przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zapowiedział, że UE w ciągu tygodnia przygotuje propozycje nowych sankcji przeciw Rosji.

Według Van Rompuya szczyt zlecił Komisji Europejskiej i służbom dyplomatycznym _ pilne rozpoczęcie prac przygotowawczych _ nad nowymi sankcjami gospodarczymi. W ciągu tygodnia rezultaty tych prac mają zostać przedstawione rządom państw unijnych.

UE wezwała także Rosję do natychmiastowego wycofania sił i sprzętu z terytorium Ukrainy. _ Rada Europejska jest wysoce zaniepokojona intensywnymi walkami, przepływem żołnierzy i broni z Rosji (...), a także obecnością rosyjskich sił na Ukrainie _ - mówił Van Rompuy.

Z dokumentu końcowego szczytu wynika też, że UE po raz kolejny rozszerzy listę osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi za wspieranie separatystów w Donbasie.

Od 1 sierpnia UE wprowadziła sankcje sektorowe wobec Rosji w formie embarga na broń, ograniczeń w przepływie kapitału, zakazu eksportu niektórych technologii wykorzystywanych w eksploatacji ropy oraz zakazu sprzedaży sprzętu podwójnego zastosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt w Brukseli: Działania Rosji i aneksja Krymu to _ czyny haniebne _ _ Unia Europejska i USA są gotowe do zintensyfikowania sankcji _ - mówił na szczycie Herman Van Rompuy. _ Jeśli dojdzie do... _
Nowe sankcje dla Rosji. W ciągu tygodnia Unijni przywódcy upoważnili Komisję Europejską, by pilnie przygotowała nowe propozycje restrykcji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)