Notowania

piramida finansowa
18.08.2012 08:40

USA: Zlikwidowano wielką piramide finansową

Wystarczyło postawić mu zarzuty, by zgodził się zapłacić wielomilionową grzywnę i zrzec się praw do aktywów firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) sąd polecił zamrożenie aktywów pewnej firmy z Karoliny Północnej, która, jak ustalono, była wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.

Właścicielowi firmy Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta _ Wall Street Journal _ poinformowała, że zgodził się on zapłacić 4 miliony dolarów grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy. Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów.

Według SEC firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych, za które dostawali _ nagrody _ - punkty, które można było wymieniać na pieniądze.

SEC ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków, otrzymywanych od nowych inwestorów.

Strona ZeekRewards.com zniknęła wczoraj z internetu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu mieszka najwięcej multimilionerów Słoneczna Kalifornia, Nowy Jork, Floryda to stany w których mieszka najwięcej bogaczy. Gdzie jeszcze jest ich dużo?
Romney odrzuca ultimatum Demokratów W najnowszym klipie, sztab Obamy wezwał go do ujawnienia zeznań podatkowych.
Wielka wygrana w loterii. 337 mln dolarów Rekordowa pozostaje wygrana z 2006 roku - 365 mln dolarów, które zgarnęła grupa ośmiu pracowników zakładów mięsnych w Nebrasce.
Tagi: piramida finansowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz