Notowania

Ustawa 12 listopada z poprawkami. "Solidarność" zadowolona

Senackie poprawki do ustawy o dniu wolnym 12 listopada spowodowały olbrzymi chaos. W zasadzie nadal nie wiadomo, kto tego dnia pójdzie do pracy. Związkowcy są jednak zadowoleni. - Bardzo dziękuję Paniom i Panom Senatorom którzy głosowali za tą poprawką, za tę mądrą decyzję - mówi money.pl Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Wygląda na to, że w poniedziałek 12 listopada zakupów w marketach również nie zrobimy

Jak informowaliśmy w piątek wieczorem, Senat przyjął z poprawkami ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Ustawa ustanawia 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy. Dokument teraz wróci do Sejmu.

Pracownicy handlu o tym, czy mają dzień wolny 12 listopada, dowiedzą się zatem na ostatnią chwilę. Poprawki senatorów Sejm rozpatrzy... 7 listopada. Na chwilę przed nowym świętem. Chaos to efekt niekonsekwencji ustawy, którą oprotestowała handlowa "S".

- Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której parlament ustanawia dzień wolny po to, aby Polki i Polacy mogli świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a jednocześnie wyklucza z tego wspólnego świętowania ponad milion pracowników handlu. Bardzo dziękuję Paniom i Panom Senatorom którzy głosowali za tą poprawką, za tę mądrą decyzję – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

12 listopada dniem wolnym od pracy. Tadeusz Cymański tłumaczy decyzję PiS

Zgodnie z treścią poprawki przyjętej przez Senat, 12 listopada 2018 r. będą obowiązywały zasady dotyczące ograniczenia handlu analogiczne do obowiązujących w niedzielę i inne dni świąteczne. Pierwotny projekt przyjęty w ekspresowym tempie przez Sejm zawierał zapis, zgodnie z którym dzień wolny od pracy 12 listopada nie miałby dotyczyć pracowników handlu.

W środę 24 października o zmianę krzywdzących dla pracowników handlu zapisów zaapelowała do Senatu Komisja Krajowa NSZZ Solidarność. Podobne stanowisko w dniu 26 października przyjął Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność.

- Naszym zdaniem wyłączenia z ustawy wprowadzającej dzień wolny 12 listopada powinny dotyczyć jedynie tych pracowników, których praca w tym dniu jest absolutnie niezbędna ze względu na bezpieczeństwo publiczne oraz konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb społeczeństwa. Nie ma natomiast żadnych istotnych powodów, aby dnia wolnego od pracy pozbawiać pracowników handlu - powiedział przewodniczący handlowej "Solidarności".

Po przyjęciu przez Senat, ustawa o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej wróci do Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: święto narodowe, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2018

treKomu i do czego potrzebny wolny poniedziałek? No chyba że niektórzy będą pili w niedziele 11 listopada przez cały dzień aby tak świętować , to wtedy … Czytaj całość

27-10-2018

vv..."parlament ustanawia dzień wolny po to, aby Polki i Polacy mogli świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości"... a co Polki i Polacy mają … Czytaj całość

27-10-2018

jasPanie bujala czy jak tam panu a sluzba zdrowia to nie moze swietowac. To ludzie 3 kategorii ze ja wasza durna ustawa wyklucza?Jak wszystkim to i im … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (89)