Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gowin: przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową

10
Podziel się:

Nieopacznie podniosłem rękę za wprowadzeniem w życie tej ustawy. Polska poniosła gigantyczne, wielomiliardowe straty na skutek tej ustawy - przyznał minister nauki.

Gowin: przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową

Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin był pytany w Sygnałach dnia o to, co rząd zamierza zrobić z ustawą hazardową, która "pozostała po rządach Tuska". - Nieopatrznie podniosłem rękę za wprowadzeniem w życie tej ustawy. Polska poniosła gigantyczne, wielomiliardowe straty na skutek tej ustawy. Dlatego kilka miesięcy temu postanowiliśmy ustawę zmienić tak, żeby pieniądze płynęły do budżetu - powiedział Gowin. - Zwróciliśmy się do KE o notyfikację, to trwało wiele miesięcy, ale mamy tę notyfikację - dodał.

O otrzymaniu przez Polskę notyfikacji poinformował w czwartek szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. - Jest notyfikacja Komisji Europejskiej, więc niebawem znów ruszą prace nad projektem w Sejmie - mówił. We wrześniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy hazardowej, a sejmowa komisja finansów publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem.

Celem projektu, jak mówił w Sejmie przy okazji pierwszego czytania wiceminister finansów Wiesław Janczyk, jest ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą.

- Podjęliśmy z ministrem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięta nam zostanie notyfikacja; na kolejne wiele miesięcy hazard pozostanie w szarej strefie, a Polacy tracić będą miesięcznie po 100, 200, 300 milionów złotych - zaznaczył Gowin.

- Zaraz po przyjęciu tej ustawy, przygotujemy nową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera, i zliberalizuje to tak, żeby można było wreszcie spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie, spokojnie grać w pokera, żeby to już nie była szara strefa - mówił.

- Już w tej ustawie, która, wierzę w to, zostanie w tym tygodniu przyjęta przez Sejm, będzie można reklamować zakłady bukmacherskie - zaznaczył. Jak podkreślił minister, oznaczałoby to ogromne korzyści dla polskiego sportu.

oprac: Katarzyna Kalus

gospodarka
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
kuna
8 lat temu
Po co.Dobrze gra mi sie w Czechach, Niemczech. w Polszczy nie musze...hahahaha
Mietek z Idah...
8 lat temu
A kominisci w Brukseli daja sobie czas! Maja duzo czasu za ogromne pieniadze!!!
obywatelPL
8 lat temu
Jezus Maria,nic nie możemy samodzielnie zrobić,o wszystko trzeba prosić o zgodę Brukseli.... Straciliśmy suwerenność całkowicie!!
Krzychu
8 lat temu
Załatają trochę dziurę, w kolejce czeka legalizacja marihuany i opodatkowanie jej np. 40 % akcyzą, później byłaby prostytucja, która powoduje gigantyczną szara strefę ale nic z tym nie zrobią bo kościół by od nich odszedł. Dobrze że łatają dziurę takimi ustawami a nie dodatkowymi podatkami dla Kowalskiego lub firm (czy jak to mówią prywaciarzy)
kotek
8 lat temu
"Nieopatrznie podniosłem rękę", wy tam kufa ciągle nieopatrznie podnosicie łapy, zależnie od tego jak się to opłaca dla waszych kieszeni.