Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa medialna
28.04.2016 12:37

Ustawa medialna. Rzecznik rządu zachwala nowe regulacje

- To wyczekiwana ustawa, która stworzy ład i komfort funkcjonowania mediom publicznym - tak o "dużej ustawie medialnej" mówi rzecznik rządu Rafał Bochenek. Pierwsze czytanie składającego się na nią pakietu trzech ustaw planowany jest na czwartek w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia/pix4U)

Rafał Bochenek wskazuje, że proponowane przez rządzących regulacje poprawią standardy mediów oraz "ustabilizują możliwość realizowania misji publicznej". - Ustawa wdraża dobre rozwiązania dla polskich mediów. W końcu zapewnia im stabilność organizacyjną i finansową. Będzie utworzony specjalny fundusz, będzie opłata audiowizualna. I te czynniki wpłyną na możliwość realizowania misji, czy propagowanie polskiej kultury, czy tradycji - dodał Rafał Bochenek.

Na projekt "dużej ustawy medialnej" składają się: ustawa o mediach narodowych, ustawa o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające dla tych ustaw. W projekcie ustawy o składce audiowizualnej zapisano, że będzie ona wynosić 15 złotych miesięcznie. Ma być doliczana do rachunku za prąd.

Ustawa o mediach narodowych powołuje do życia tzw. media narodowe - Telewizję Polską, Polskie Radio i 17 rozgłośni regionalnych tego nadawcy oraz Polską Agencję Prasową. Nadzór nad nimi obejmie Rada Mediów Narodowych. W jej skład ma wchodzić 6 członków, z których po dwóch powołują Sejm, Senat i prezydent. Projekt zastrzega, że jeden z członków wybranych przez Sejm będzie pochodził z nominacji największego opozycyjnego klubu poselskiego.

Tagi: ustawa medialna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz