Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa medialna
29.12.2015 22:31

Ustawa medialna w Sejmie jeszcze dziś. Tak zdecydował Sejm

Ustawą medialną Sejm ma się zająć po wieczornych głosowaniach. Dzięki temu projekt będzie mógł od razu trafić pod obrady Sejmowej Komisji Kultury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)

Pierwsze czytanie ustawy medialnej jeszcze dziś. Tak zdecydowano w głosowaniu w Sejmie. Był to punkt sporny - opozycja nie zgadzała się na dodatnie tego punktu do obrad.
Wcześniej opozycja chciała zakończyć posiedzenie po głosowaniach. Jednak wniosek przepadł w głosowaniu.

Ustawą medialną Sejm ma się zająć po wieczornych głosowaniach. Dzięki temu projekt będzie mógł od razu trafić pod obrady Sejmowej Komisji Kultury. Według nieoficjalnych informacji dojdzie do tego jutro. Prawdopodobnie po 8 rano zbiorą się połączone sejmowe komisje Kultury i Skarbu.

Projekt nowej ustawy przewiduje, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie już miała wpływu na powoływanie członków rad nadzorczych i zarządów publicznych nadawców. Znika zapis, że zmiana statutu spółek medialnych wymaga zgody KRRiT. Do czasu pełnej przemiany mediów publicznych w narodowe, rolę Rady przejmie minister skarbu. To on powoła i odwoła członków zarządów i rad nadzorczych. Zarządy mają być trzyosobowe. Tym samym ustawa likwiduje możliwość przeprowadzania konkursów na te stanowiska, znika też zapis o kadencyjności zarządów i rad nadzorczych. Projekt nie ma vacatio legis - ustawa wejdzie w życie w dniu uchwalenia.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że jest to pierwszy etap szeroko zakrojonej reformy mediów publicznych.

Tagi: ustawa medialna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz