Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawa o OFE spędzała sen z powiek prezydenta

0
Podziel się

To była najtrudniejsza decyzja prezydenta w trakcie jego kadencji. Tak o podpisaniu ustawy o zmianach w OFE mówi doradca głowy państwa, profesor Tomasz Nałęcz.

Ustawa o OFE spędzała sen z powiek prezydenta
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEqGVGtN

Gość radiowej Jedynki przekonywał, że Bronisław Komorowski stanął przed wyborem mniejszego zła. Prezydent stanął na straży Konstytucji - ocenił Tomasz Nałęcz.

- Nie tylko w takim wymiarze w jakim oczekiwaliby obrońcy OFE. Prezydent nie ukrywał wątpliwości co do tej ustawy i skierował ją do trybunału konstytucyjnego, ale wystąpił także w obronie tej wartości, która mówi o bezpieczeństwie finansowym kraju - podkreśla profesor Nałęcz.

Prezydencki doradca rozumie głosy krytyki ze strony obrońców OFE. Jednak zapominają oni o znaczeniu tej reformy - podkreślał Tomasz Nałęcz.

bEqGVGtP

- _ To była bardzo trudna decyzja. Prezydent nie ukrywał, przynajmniej w rozmowie z nami, współpracownikami, że to była najtrudniejsza decyzja w jego czteroletniej prezydenturze. Można zrozumieć ten ostracyzm, który spadł na prezydenta przez zwolenników OFE, bo oni często bronią swojej sprawy, swojej reformy, więc mają prawo do takich ostrych sądów _ - mówi Tomasz Nałęcz.

Prezydent po świętach podpisał ustawę o OFE i jednocześnie odesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego. W związku z tym, ustawa wejdzie w życie, a już w trakcie jej obowiązywania zajmie się nią Trybunał.

Ustawa zakłada przejęcie przez państwo części oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE i zainwestowanych w dług Polski.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqGVGtV
bEqGVGuq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)